Trabzon son dakika 2023

10. Eker I Run ile “Koşuyoruz”

Her adımda heyecan duyulan Eker I Run Koşusu, 1 Ekim Pazar günü Bursa’da yapılacak. 10. yıl koşusunda daha da büyüyen Eker I Run’da elde edilecek muvaffakiyetler, eğlenceli etkinliklerle ve yeterliliklerle taçlandırılacak. “Koşuyoruz” mottosuyla düzenlenecek Eker I Run’da 10. yıl heyecanı, Cumhuriyetimizin 100. yılının coşkusuyla birleşecek.

Türkiye’de koşu sporu alanında önde gelen tertipler ortasında yer alan 10. Eker I Run, binlerce sporcuyu Bursa’da buluşturacak. 1 Ekim Pazar günü Uludağ’ın tepesinden Bursa Eker Meydan’a hakikat yapılacak olan 10. Eker I Run; yalnızca bir koşu aktifliği olmanın ötesinde; yardımseverliği, uygun hayatı, tabiat sevgisini, lezzeti ve eğlenceyi bir ortaya getirecek.  10. Eker I Run’da, Cumhuriyetimizin 100. yılı da coşkuyla kutlanacak.

 

Bursa’nın tanıtımına katkı sağlıyor

2014’ten bu yana her yıl düzenlenerek klasikleşen Eker I Run, Bursa’yla da özdeşleşen bir tertip haline geldi. Türkiye’nin dört bir yanından ve dünyanın farklı ülkelerinden iştirakçileri Bursa’da buluşturan Eker I Run, koşu sevgisini büyütürken kentin tanıtımına da katkı sağlıyor.

 

Kapsayıcı duruşuyla fark yaratıyor

Kapsayıcı duruşuyla fark yaratan 10. Eker I Run’da; profesyonel atletlerin yanı sıra sağlıklı hayat için adım atmak isteyen amatör koşucular, kurumsal grupların temsilcileri ve çocuklar üzere farklı profillerden iştirakçiler yer alabiliyor. Birinci defa koşacak iştirakçiler, minik koşucular ve özel atletler kendilerine uygun parkurlarda gayret ederek bu büyük heyecanın bir kesimi olabiliyor. 

 10. yılda yeni bir parkur daha düzenlenecek

42K maratonu, 15K, 5K, Paten Yarışı, Özel Atletler Koşusu, 6-12 yaş aralığındaki çocukların katılacağı “Minik Adımlar” Koşusu ve Yardımseverlik Koşusu’nun yer aldığı Eker I Run’da, 10. yılı taçlandıran yeni bir parkur daha düzenlenecek. Cumhuriyet’in 100. yılında daha fazla insanın sonlarını aşması ve kurumların da maratona imza atması emeliyle 2 kişilik “Maraton Bayrak Yarışı” yapılacak. 

İlginizi Çekebilir;  Sabancı Vakfı'nın 14. Sezon Fark Yaratanları Gerçekleştirilen Etkinlik İle Tanıtıldı

 

15K ve 42K kategorilerinde birincilik mükafatı: Milano Maratonu katılımı

10. Eker I Run Koşusu’na katılarak, 15K ve 42K kategorilerinde genel klasman kürsü birincisi olacak sportmenler Milano Maratonu’na iştirak hakkı kazanacak. 7 Nisan 2024 tarihinde düzenlenecek Milano Maratonu’nda Türkiye’yi temsil edecek iştirakçiler, Bursa’da elde ettikleri muvaffakiyetleri milletlerarası arenada da tekrarlamaya çalışacak.

 

İyilik peşinde koşulacak

10. Eker I Run’da, her yıl olduğu üzere Adım Adım ile birlikte düzgünlük peşinde koşulacak. İstekli koşucular, açılan Yardımseverlik Koşusu kampanyaları ile farklı sivil toplum kuruluşlarının; çocuk, genç, bayan ve otizm üzere faydalanıcı kümelere özel olarak geliştirilen projeleri için bağış toplayacak. 

10. Eker I Run’ı izlemek için Bursa Eker Meydan’a gelen iştirakçiler, sponsor markaların stantlarını ziyaret edebildiği üzere düzenlenecek farklı etkinliklerle de keyifli vakit geçirme fırsatı bulacak. 10. Eker I Run’ın programında, heyecan dolu yarışların yanı sıra; DJ performanslar, dans aktiflikleri ve konserler yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.