Trabzon son dakika 2023

12. Şakir Süter Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu

Bergamalı Gazeteci – Müellif merhum Şakir Süter anısına bu yıl 12. defa düzenlenen Şakir Süter Gazetecilik Yarışı Mükafatları düzenlenen merasimle sahiplerini buldu. 

İzmir’de misyon yapan gazetecilik mesleksel gelişimlerine katkıda bulunmak ve başarıyı özendirmek hedefiyle Bergama Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti işbirliğinde Bergama Kültür Sanat Vakfı ve Bergama Ticaret Odası dayanaklarıyla düzenlenen yarışta kazananlara mükafatları verildi. Bergama Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasime Bergama Kaymakamı Avni Oral, Bergama Belediye Lideri Hakan Koştu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lideri Dilek Gappi, Şakir Süter’in ailesinden ağabeyi Ali İhsan Süter, oğlu Barış Süter, Bergama Kültür Sanat Vakfı Lideri Yüksel Altuğ, Bergama Ticaret Odası Lideri İbrahim Lütfi Kolat, Bergama Jandarma Kumandanı Vekili Bülent Özkurt, ödül kazanan gazeteciler, mahallî basın ve halkın iştirakiyle gerçekleşti.

 

TÖRENİN SELAMLAMA KONUŞMASINI SÜTER AİLESİ İSMİNE ALİ İHSAN SÜTER GERÇEKLEŞTİRDİ 

Şakir Süter Gazetecilik Müsabakası Ödülleri’nin 12. Yılına ulaşmasında emeği geçenlere teşekkür eden Ali İhsan Süter “Kardeşim merhum Şakir bir Bergama aşığıydı. Bergama’dan farklı durmasına karşın her vakit Bergama’ya geldi. Bergama’da vefasını gösterdi. Bu müsabakayı devam ettiren Bergama Belediye’sine, Bergama Ticaret Odası’na Bergama Kültür ve Sanat Vakfı’na, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne, heyet üyelerine teşekkür ederim” dedi. 

 

BAŞKAN KOŞTU; KAZANAN ARKADAŞLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM

Bergama Belediye Lideri Hakan Koştu; Bergama’nın yetiştirdiği çok pahalı isimlerden, Türk basın topluluğunun güçlü kalemlerinden hemşerimiz merhum Şakir Süter’i vefatının 16. Yılında rahmet ve hürmetle anıyorum. İzmir ve lokal basınımızın birbirinden bedelli kalemleriyle İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lideri Sayın Dilek Gappi ve değerli idare şurası üyelerini Bergama’mızda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Türk Basın Topluluğuna büyük emek vermiş ortamızdan erken ayrılan duayen gazeteci Şakir Süter’in anısının yaşatılıyor olmasının bizim için çok kıymetli olduğunu belirtmek istiyorum. Ayrıyeten bu çeşit müsabakaların gazeteciliği teşvik ediyor olmasından ötürü farklı bir kıymet taşıdığını düşünüyorum. Bölüme katılan genç ve dinamik kalemlerin demokratik hayatın olmazsa olmazı basının gücüne güç katacağına inanıyorum. Kazanan gazeteci arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Oğuz Han Evcimen: 'Bu Meslek Genlerimde var'

 

DİLEK GAPPİ; HAKAN KOŞTU VE TAKIMINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lideri Dilek Gappi; 12. Şakir Süter Gazetecilik Yarışını gerçekleştiriyor olmaktan büyük bir kıvanç duyuyorum ve artık Bergama bizim için de mesken sahibi üzere oldu. Buraya gelmek hakikaten çok keyifli müsabakayı gerçekleştirdiğimiz için biz gazetecilere dayanak veren kararlı tavrıyla yanımızda duran başta Bergama Belediye Liderimiz Sayın Hakan Koştu ve grubundan Şenol Çakı’ya teşekkür ediyorum. Heyet üyelerimize ve elbette Süter ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

BERGAMA KAYMAKAMI AVNİ ORAL: MEDYA DEMOKRASİNİN BİR UNSURU

Kamuoyunun haber alma hakkının karşılanması ve yanlışsız bilgilendirmesi noktasında medya demokrasinin vazgeçilmez bir ögesi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu yarışta dereceye giren ve ödül alan gazeteci arkadaşları tebrik ediyorum” dedi.

 

12. ŞAKİR SÜTER GAZETECİLİK MÜSABAKASI MÜKAFATLARI KAZANANLARI

HABER KISMI: Ceren Atmaca – Ali Gözeten (Hepimize Ders Olsun)

RÖPORTAJ KISMI: Sıla Arabacıoğlu ( Celladından Helallik İsteyerek İdam Edildi)

FOTOĞRAF KISMI: MAHMUT SERDAR ALAKUŞ (Suşi imalinde kullanılan orkinosta ihracat artıyor

İNTERNET HABERCİLİĞİ KOLU: Feyaz Tatar (İzmir’den Bergama’ya Yunan İşgali: Bir Vahşetin Anatomisi)

ARAŞTIRMA İNCELEME KOLU: Mazlum Vesek (Fotoğraftaki İki Gazeteciyi Bulun)

VECDİ ALTAY ÖZEL MÜKAFATI: Mahmut Serdar Alakuş (Yavruları Yaşasın Diye Açlıktan Ödüyor)

BERKSAV OSMAN BAYATLI ÖZEL MÜKAFATI: Hüseyin Demir (İbrahim Çolak: Spor Ömür Stili Olmalı)

BERGAMA TİCARET ODASI İKTİSAT ÖZEL MÜKAFATI: Ceyhan Torlak ( DNA testiyle gelen 186 milyonluk miras)

BERGAMA BELEDİYESİ ÖZEL MÜKAFATI: Yağmur Daştan (Zeugma Steli’nden sonra sıra Zeus Sunağı’na gelsin)

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.