Trabzon son dakika 2023

128 Tür bitki çeşidi ile Koku Bahçesi Seyir Tepesinde ziyaretçilerini bekliyor

Selçuklu Belediyesi’nin tema parklarından biri olan Seyir Tepesi’ne kazandırılan Koku Bahçesi 128 cins bitki çeşidi ile ziyaretçilere görsel bir şölen sunuyor.    

Gerçekleştirdiği yatırımlarla ilçeye paha katan Selçuklu Belediyesi kentin beğenilen yerlerinden biri olan Seyir Tepesi’ne kısa mühlet evvel iki kıymetli lokasyon daha ekledi. Selçuklu Seyir Kafe’nin yanı sıra bölgeye kazandırılan Koku Bahçesi de bunlardan biri. 7 bin 500 metrekare alana sahip olan Koku Bahçesi’nde 128 tıp kokulu bitki çeşidi, 16 adet banklı tag, 8 adet gül tagı ve 1.650 metrekare yürüyüş yolu bulunuyor.

Konya’nın en hoş izlenebildiği Selçuklu Seyir Tepesi’ne kazandırılan Koku Bahçesi vatandaşlardan ağır ilgi görüyor. Koku Bahçesi’ne uğrayanlar güzel kokulu çiçekler ortasında huzurlu bir ortamın keyfini çıkarıyor.   

Selçuklu Belediye Lideri Pekyatırmacı , “Koku Bahçemiz Seyir Zirvemize çok hoş bir renk kattı”

Selçuklu’nun en kıymetli yerlerinden biri olan Selçuklu Seyir Tepesi’nin Konya’nın yeni cazibe merkezleri ortasında yer aldığını söz eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı,” Pak havası ve yeşil alanlarıyla hemşehrilerimizin kent hayatının gerilimini atarak hoş vakit geçirdikleri yerimize Koku Bahçemiz ile görsel ve koku manasında hoş bir renk kattık. Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde bitki çeşitliliği bakımından büyük bir zenginliğe sahibiz. Türkiye’nin bitki çeşitliliğini çocuklarımıza ve hemşehrilerimize tanıtmak gayesiyle Konya’nın en nezih alanına bu türlü beğenilen bir yeri kazandırmış olduk.  Açıldığı günden bu yana ağır ilgi gören bahçemizde hemşehrilerimiz hem farklı çiçek tiplerini bir ortada görebilirken hem de hoş kokuları teneffüs ederek fotoğraf çekinebiliyor.” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Rektör Prof. Dr. Budak, "Sürdürülebilir, Engelsiz, Model Bir Kampüsü Sahibiz"

Yoruma kapalı.