Trabzon son dakika 2023

4.5 yılda bergama’nın çehresi değişti

4.5 YILDA BERGAMA’NIN ÇEHRESi DEĞİŞTİ

 2 yıllık pandemi devrinde tüm hizmetlerin durmasına karşın Bergama için taşın altına elini koyan Hakan Koştu 4.5 yılda 45 bin ton sıcak asfalt, 300 bin metrekare kilit parke döşeyerek Bergama’nın çehresini değiştirdi.

BÖLGENİN HAYAT ALANI ZEYTİNPARK

Şehrimizin imajına bedel katmak ve halkımızın toplumsal alanlarını artırmak emeliyle 37 bin metrekare alanda kurulan Zeytinpark, yılbaşında tamamlanması beklenen Millet Bahçesi ve Çamlıpark, her mahallede parklar, basket alanları, kırsal mahallelerde ve merkezde halı alanlar, açık spor tesisleri ile bölge halkı tarihinde görülmemiş yatırım ve düzenlemelere kavuştu.

ESKİ YOLLAR TARİH OLUYOR

Bergama’mızın kanayan yarası yol sıkıntılarını birer birer çözen Hakan Koştu, kent içindeki trafik meselesini azaltmak ve transit geçişleri kent trafiğine eklememek için Etraf Yolu’nu da hayata geçirdi. Kavşak düzenlemelerinin bitmek üzere olduğu Etraf Yolu sonrası Adnan Menderes Bulvarı’da düzenlenerek yürüyüş ve bisiklet yollarını halkımızın hizmetine sunacak.

Anafartalar Caddesi, Dumlupınar Caddesi, Yeşilırmak Caddesi, K.Kemalbey Caddesi, M.Yazıcı Caddesi, Barbaros Caddesi, Kayhan Caddesi, Çaltıcı Bahçe Caddesi akabinde Hasan Çelebi ve Fatih Caddelerinde de sıcak asfalt tamamlandı. Çok kısa vakitte da Üçkemer Caddesindeki asfaltlama çalışmaları yapılarak vatandaşların hizmetine sunulacak. Adım adım tamamlanan caddelerle irtibatlı orta sokaklarda kilit parkeler tamamlanıyor ve Bergama yeni baştan kuruluyor.

TABAKHANE VE ESKİ ÇIRÇIR FABRİKASI RESTORASYONU

Selinos Antik Kanal ve Onarım Projesi ile birlikte Tabakhane ve Eski Çırçır Fabrikası’nın Onarımı kapsamında 400 m2 açık, 350 m2 kapalı alana sahip iki tarihi yapıyı restore edildi. Yapılara ulaşımın sağlandığı Üçkemer Caddesinin asfaltlanması ve Selinos Antik Kanalı yanındaki alanın düzenlenmesiyle çok yakında hizmete girecek binalarla Antik Çağ Tıbbi Gereçleri Müzesi, Parşömen Müzesi, kafe ve restoranlar hizmete alınacak.  

İlginizi Çekebilir;  Başkan Sandıkçı Sahadan Ayrılmıyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.