Trabzon son dakika 2023

4 Eylül Bayındır’ın Kurtuluşunun 101. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Bayındır Belediyesi tarafından düzenlenen kurtuluş aktiflikleri saat 17.00’da Arıkbaşı İstasyon Şehitliği’nde düzenlenen çelenk sunma merasimi ile başladı. Arıkbaşı’ndaki merasime Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak, Bayındır Belediye Lideri Uğur Demirezen’in yanısıra ilçe protokolü, Gaziler ve Bayındırlılar katıldı.

Ardından kurtuluş şenlikleri, saat 17.30’da Bayındır merkezdeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen merasim ve etkinlikler ile devam etti. Buradaki merasime de Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak, Bayındır Belediye Lideri Uğur Demirezen, ilçe protokolü ve Gaziler katılırken, Bayındırlıların da ağır ilgi gösterdiği görüldü. Ulusal Uğraş devrinin temsili olarak canlandırılması, Halk oyunları gösterisi, Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı’na bağlı bando ve Jandarma Komando Şov ve Tatbikat Tabur Komutanlığı’nın gösterisi ve akabinde ilçe esnafının da katıldığı kortej ile son buldu.
Bayındır Belediye Lideri Uğur Demirezen merasimde yaptığı konuşmada: “Düşman işgali altında bayanı, erkeği ve çocuğuyla çok sıkıntı kurallarda büyük bir kahramanlık gösterilerek kutsal vatan topraklarının kurtuluşu için kahramanca uğraş eden tüm ecdadımızı, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan Bayındırlı şehitlerimizi ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyoruz.dedi.

4 Eylül Bayındır’ın kurtuluşunun 101. yılı kutlama aktiflikleri kapsamında düzenlenecek Tuğçe Kandemir konseri Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan datalara istinaden olumsuz hava şartları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Beylikdüzü'nün Riskli Binaları Tespit Ediliyor

Yoruma kapalı.