Trabzon son dakika 2023

434 Dekar Araziden Elde Edilen Kaba Yem Üreticiye Dağıtılacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi 434 dönüm toprağına ekimini yaptığı yem bitkisi hasadını tamamladı.

İl genelinde hayvan yetiştiriciliğinin maliyetlerini düşürmek, üreticiye takviye sağlamak amacıyla  kooperatifler ile işbirliği yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi üç ilçede kendi yerlerine ekimini yaptığı yem bitkisinin hasadını tamamladı. Hasadı yapılan yem bitkisi balya ve dane halinde hayvancılıkla uğraşan kooperatif ortağı üreticilere dağıtılacak.

Geçtiğimiz yıl başlayan proje kapsamında kooperatif ortağı hayvancılıkla uğraşan çiftçilere direkt kaba yem dayanağı yapan Büyükşehir Belediyesi; mülkiyeti kendisine ilişkin olan Yatağan İlçesi Madenler Mahallesi’nde 40 dekar, Seydikemer İlçesi Korubükü Mahallesi’nde 33 dekar, İzzettin Mahallesi’nde 22 dekar, Milas İlçesi Koru Mahallesi’nde 339 dekar olmak üzere toplamda 434 dekar tarım yerinde yem bitkisi tohumu ekimi yaptı ve hasadını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi’nin kaba yem dayanağından yaklaşık 700 kooperatif ortağı üreticinin yararlanması bekleniyor.  

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin vilayet genelinde sürdürülebilir kırsal kalkınmanın sağlanması için yaptığı çalışmalar ile hem üretim artıyor hem de çiftçilere değerli takviye sağlanıyor. Vilayet genelinde hayvancılığın güzelleştirilmesi ve geliştirilmesi için projeler üreten Büyükşehir Belediyesi, küçük ve büyük baş hayvan yetiştiriciliği yapan bilhassa de süt sığırı yetiştiriciliği yapan çiftçilerin kaba yem muhtaçlığına dayanak olmak için çalışmalarına devam ediyor. Mülkiyeti kendisine ilişkin tarım topraklarında çok yıllık ve tek yıllık yem bitkilerinin ekimlerini yapan Büyükşehir Belediyesi, bölgede bulunan kooperatifler ile işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Kooperatif ortağı hayvancılıkla uğraşan çiftçilere direkt destekleme yapan Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında hem hayvan yetiştiriciliğinin maliyetini düşürüyor hem de üreticiye dayanak sağlıyor.

Madenler Kooperatifi Lideri Erol Avcı “ Büyükşehir Belediye Liderimizle iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Bu araziyi bize tahsis etti. Yem bitkilerinin hasadı tamamlandı ve balyalandı. Ortaklarımıza dağıtacağız. Ortaklarımız önemli manada bir maliyetten kurtulmuş olacak. Ortaklarım ve şahsım ismine Büyükşehir Belediye Liderimiz Dr. Osman Gürün’e sonsuz teşekkür ederim” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Selim Sırrı Paşa Konağı'ndan Doğu-Batı Tınıları Yükseldi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.