Trabzon son dakika 2023

6 ayda 12 bin çocuğu ağırlayan Macera Parkı yaza hazır!

Karşıyaka Belediyesi’nin çocuk ve gençleri hem sporla hem de cümbüşle buluşturduğu Macera Parkı ağır ilgi görüyor.

Sene başından bu yana 12 bin kişinin yararlandığı merkez, yaz periyodunda de keyifli vakit geçirmek isteyen öğrencilerin gözdesi olmayı sürdürüyor.

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay “Şehrin merkezinde, klasik park tecrübelerine renkli bir alternatif sunan tesisimize tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

HAFTANIN 6 GÜNÜ AÇIK

Karşıyaka Belediyesi tarafından Yalı Mahallesi 6496 Sokak’ta 2 bin 700 metrekare arazi üzerine kurulan Macera Parkı, çocuk ve gençler tarafından en sevilen cümbüş adreslerinden biri oldu. Eğitim yılı içerisinde okul kümelerinin da sıklıkla tercih ettiği tesis, 2023 yılının başından bu yana 12 bin kişiyi ağırladı. Konuklarına heyecan dolu anlar yaşatan park, tatil devrinde pazartesi hariç haftanın her günü çok sayıda ziyaretçiye hizmet vermeye devam ediyor. Parktan, kilo kriterine uyan yetişkinler de yararlanabiliyor.

TESİSTE NELER VAR?

Tesiste 65 metrelik zipline, tırmanma duvarı ve üst kat ip parkurunun bulunduğu kısım; 7 yaş üzeri, 120 cm’den uzun ve 40-120 kg aralığındaki tüm konuklara hizmet veriyor. Bu kısımdaki ip parkurunda geometrik hal, hamak köprü, ayak izi adımlama, sallanan lastik, komando köprüsü yer alıyor. Alt kat ip parkuru, ağ trambolin ve salto trambolinden oluşan kısım ise 4 yaş ve üzerine hitap ediyor. Buradaki ip parkurunda da toplam 9 farklı oyun kümesi bulunuyor. Minikler, kum torbaları, tüp geçit, sandık köprü ve lastik köprü oyunlarında maceranın ve cümbüşün tadını çıkarıyor. Ayrıyeten, alan içerisindeki Macera Parkı Kafe de kullanıcılara ve etraf sakinlerine hizmet sunmaya devam ediyor.

KLASİK PARKLARA ALTERNATİF

Macera Parkı’nın çocuklara ve ailelere farklı bir cümbüş alternatifi sunduğunu belirten Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay “Klasik oyun aletlerinden sıkılan çocuklarımızın ve gençlerimizin muhtaçlık duyduğu farklılığı, Macera Parkı ile kent içerisinde yaşatıyoruz. Rahatça, özgürce, en değerlisi de inançlı formda heyecan dolu ve keyifli saatler geçirme imkanı sunuyoruz. Yaz tatiline renk katmak, nitelikli ve eğlenceli anlar yaşamak isteyen herkesi parkımıza bekliyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Lösev kampı eğitimlerle renkleniyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.