Trabzon son dakika 2023

Açılmadan ikinci ödülü aldı

Bademlidere Cumhuriyet Parkı daha açılmadan ikinci mükafatı aldı. Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen tarafından 10 Eylül’de hizmete açılacak Bademlidere Cumhuriyet Parkı, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 14’üncüsünü düzenlediği Sağlıklı Kentler En Düzgün Uygulama Müsabakası kapsamında Kent Planlaması kategorisinde ödül kazandı. Park, 2021 yılında da Milletlerarası Yaşanabilir Topluluklar mükafatı almıştı.

Ankara’nın en büyük parkı olacak Bademlidere Cumhuriyet Parkı ödüllere doymuyor.

 

BU DEFA DE KENT PLANLAMASI ÖDÜLÜ

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği 39 üye belediyenin 79 projeyle başvurduğu Sağlıklı Kentler En Uygun Uygulama Yarışının mükafatları sahiplerini buldu. Büyükşehir belediyeleri kategorisinde 20 proje, büyükşehir ilçe belediyeleri kategorisinde 48 proje,  vilayet belediyeleri kategorisinde 8 ve vilayet ilçe belediyeleri kategorisinde 3 toplamda 79 proje heyet tarafından incelendi. Bu kapsamda Çankaya Belediyesi tarafından imali tamamlanan Bademlidere Cumhuriyet Parkı, Kent Planlaması kategorisinde ödül kazandı. Park, 2021 yılında da Memleketler arası Yaşanabilir Topluluklar Mükafatı almıştı.

 

ANKARA’NIN EN BÜYÜK PARKI

Çankaya Belediyesi tarafından yapılan ve Ankara’nın ikinci Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) olacak Bademlidere Cumhuriyet Parkı’nın 500 dönümü orman, 250 dönümü rekreasyon alanı olarak tasarlandı. Toplam 750 dönüm üzerine kurulan parkta, Macera Parkı, Binicilik Tesisi, Meydan Çocuk Oyun Alanı, Piknik Alanı Çocuk Oyun Alanı, Meydan Kafe, Seyir Terasları, Küçük Gölet, Piknik Alanları, Yağmur Hasadı Göleti, Basketbol ve çok maksatlı saha, bisiklet parkurları, toplam 625 araçlık 4 otopark bulunuyor. Mevcut badem ağaçları korunan parkta 22 bin ağaç ve 360 bin çalı da yer alıyor.

 

10 EYLÜL’DE AÇILACAK

Daha açılmadan iki mükafata sahip olan park, Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen’in konut sahipliğinde 10 Eylül Pazar günü saat 19.30’da Volkan Konak Konseri ile Ankaralı vatandaşların hizmetine açılacak.

İlginizi Çekebilir;  15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirildi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.