Trabzon son dakika 2023

Adgager, 6.6 milyon dolar değerlemeyle yatırım aldı

Perakende dalındaki yeni teşebbüsler için bu yıl fon ayıran REM People, 6.6 milyon dolar değerleme ile Adgager’a yatırım yaptı. Araştırma ve içgörü dünyasına teknolojik tahliller sunan Adgager, yatırımla birlikte araştırmalarını yapay zekâyla geliştirirken küresel pazara açılmayı hedefliyor…

Teknolojiyi kullanarak uçtan uca pazar araştırma tahlilleri sunan Adgager, 6.6 milyon dolarlık değerlemeyle yatırım tipini tamamladı. Türkiye’de kurulan ve 50’den fazla ülkeye yapay zekâ tabanlı imaj tanıma teknolojileri ve perakende analitiği hizmetleri sunan REM People’ın yaptığı yatırımla birlikte Adgager, küresel büyüme maksadını büyüttü. 

 

Girişimlere 4.5 milyon dolar ayrıldı

2015’te perakende ve teknoloji deneyimine sahip tekno-girişimciler tarafından kurulan REM People, yapay zekâ dayanaklı omni-kanal perakende analitiği ve 6 adımda satış verimliliği tahlilleri sunan yeni jenerasyon perakende analitiği şirketi hâline geldi. Büsbütün Türk mühendislerin geliştirdiği yazılımla alanında başkan markalara hizmet veren REM People, bu yılın başında ABD merkezli yatırım şirketi Ethos Asset Management’tan aldığı 12 milyon dolarlık yatırımdan sonra teşebbüs ekosistemini destekleyecek bir planı hayata geçirmeye başladı. REM People, birlikte çalışabileceği 5 teknoloji teşebbüsüne 4.5 milyon dolar yatırım yapmak üzere fon ayırmıştı. Kelam konusu amacın birinci adımı olarak REM People, geçtiğimiz ay B2B e-ticaret uygulaması Hoopla’ya 1 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. 

Yapay zekâ temelli bir perakende teknoloji merkezi olma maksadıyla büyüyen REM People’ın yeni yatırımı, önemli markalara araştırma tahlilleri sunan Adgager oldu. 2016 yılında İTÜ takviyesiyle yola çıkan, 2017 yılında şirketleşerek birinci yılında başarılı projeler gerçekleştiren Adgager, geliştirdiği tahlillerle birlikte 2022 yılında bir evvelki yıla nazaran cirosunu yüzde 400 artırmıştı. Bu müddette aldığı tohum öncesi yatırımlar için yatırımcılarını ‘exit’ ettirmeyi başaran Adgager, geliştirdiği uçtan uca pazar araştırma tahlilleriyle büyümeye devam ediyor. 

İlginizi Çekebilir;  Microsoft ve OpenAI: Founders Hub Etkinliği 30 Mayıs Salı günü Microsoft Türkiye ofisinde düzenlenecek

 

90 bin kullanıcısı var

90 bini aşkın kullanıcısıyla araştırma kesiminde kıymetli projelere imza atan Adgager, kurulduğu günden bu yana 1500’den fazla proje ile birçok markaya içgörü partneri olarak hizmet verdi. 2024 yılında yeni amaçlarla ilerlemek isteyen şirket, aldığı bu yeni yatırım ile ülke hudutlarını aşmayı planlıyor. Adgager CEO’su Umut Vural, REM People birlikteliğinin kesimde fark yaratan projeler için büyük bir adım olduğunu belirtirken yeni yatırımın akabinde büyüme gayelerini şöyle anlatıyor:

‘’REM People ile birebir dalda paha üretiyor olmamız ve vizyonumuzun kesiştiği noktalar bizim için çok değerli bir talih. Ortak amaçlarımız ve iş birliğimizle geliştirdiğimiz araştırma seyahatini yapay zekâ ile tanıştırmak istiyoruz. Araştırma dünyası için bir ihtilalin peşindeyiz. 2024 yılına büyüme amaçlarımız ve yeni projelerimizle süratli bir giriş yapacağız. Hâlihazırda klâsik ve dijital kanalda yayınlanan tüm reklam sinemalarını, kullanıcıları üzerinde marka bağımsız olarak otomasyon sistemiyle ölçüp raporlayan AdQ’yu hayata geçirmek birinci gayemiz.”

AdQ ile birlikte reklam dalı için eşsiz ölçüm sistemleriyle referans noktaları yaratmak ve REM People ile birlikte küresel maksatlara yürümek isteyen Adgager, 2024 yılında 2 farklı ülkede var olmak için mevcut çalışmalarına devam edecek. 

 

REM People CEO’su Bülent Peker ise Hoopla’dan sonra ikinci yatırımları olan Adgager ile online araştırma pazarını da yapay zekâ ve derin öğrenmeyle geliştireceklerini belirterek şöyle konuştu: 

“Büyüme planımız doğrultusunda REM People, yapay zekâ temelli bütünleşik tahliller sunan bir merkez olacak. Bir taraftan kendi alanımızdaki küresel yayılım ve yeni eser çalışmalarımızı hızlandırırken öteki taraftan, birlikte tamamlayıcı tahliller sunabileceğimiz start-up ve teknoloji teşebbüslerine de yatırım yapıyoruz. Adgager ile bu maksadımıza bir adım daha yaklaşıyoruz. Adgager’ın muvaffakiyetinin Türkiye sonlarını aşacağına inanıyoruz.”

İlginizi Çekebilir;  Bybit, kripto ve Web3'ün geliştirilmesi ve geniş kitleler tarafından benimsenmesini hızlandırmak için ekosistem ortağı olarak DMCC'ye katılıyor

 

REM People Hakkında

REM People, yapay zekâ tabanlı çoklu kanal (omni-channel) perakende uygulama idaresi tahlilleri sunan yeni kuşak perakende analitiği şirketidir. REM People’ı rakiplerinden ayıran en değerli özellik, ambalajlı tüketici eserleri şirketlerinin ve perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre tahliller sunmasıdır.

REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı olur. Perakende Uygulama İdaresi alanında geliştirdiği 3 adet SaaS yazılımın yanı sıra ‘Yapay Zekâ Tabanlı Gelişmiş Analitik’ ve talebe dayalı olarak ‘Uçtan Uca Araştırma/Ölçümleme/Analiz Hizmetleri’ sunar.

REM People; Abdi İbrahim, Al Marai, Americana, Anadolu Efes, Arçelik, Arla Foods, Bahlsen, Bayer, Bazooka, Beko, Bel Groupe, Betek Boya, BRF-One Foods, Carrefour, Coca-Cola, Danone, Edding, ETİ, Evyap, Expanscience, Exxen, Faber Castell, Yoksul, Ferrero, Haribo, Hayat, Henkel, Huawei, IFFCO Group, Intel, Kellogg’s, Kraft-Heinz, Majid Al Futtaim, Mey-Diageo, Mezzan Foods, Microsoft, Mondelez, Nestle, Nescafe Express, Nutricia, Opet, P&G, PepsiCo, Pernod Ricard, Peyman, Reckitt Benckiser, Red Bull, Seara, Shell, Şişecam, Şölen, Starbucks, Tadım, Tat Besin, Tiryaki, Türk Tuborg, Turkcell, Turkcell Superonline, Turkcell ve Unilever üzere dünya devlerine 50’den fazla ülkede hizmet vererek verimliliklerini artırmayı maksatlar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.