Trabzon son dakika 2023

Ahmet Kural ve Selçuk Aydemir soruyor: ‘Çorum mu Bodrum mu’

Aytaç Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, senaryo ve direktör koltuğunda Selçuk Aydemir’in oturduğu Efsane sineması, dünyanın merkezi Çorum’da Çorumlularla röportajı yaptı.

Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Serdar Gökhan, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt, Rojhat Özsoy, Tuana Tezsay, İhtilal Saltoğlu, Ferhan Vural, Burcu Gönder üzere başarılı oyuncuların yer aldığı Efsane sinema grubu Çorum’da sokağa çıktı. Çekimler müddetince sık sık Çorumlularla bir ortaya gelerek vakit geçiren Ahmet Kural ve Selçuk Aydemir, “Çorum mu Bodrum mu?” sorusunu yöneltmesi eğlenceli imajları ortaya çıkarttı. İkilinin ezici halde aldıkları cevap ise ‘Çorum’ oldu.

Yılın en savlı güldürü sineması olarak sinemaseverleri güldürmeye hazırlanan Efsane sineması, Selçuk Aydemir imzası ve güçlü oyuncu takımı farkıyla 7 bin yıllık yoğurdun sırrını eğlenceli bir lisanla anlatacak.

 

Filmin Konusu

Çorum’da yaşayan Sadık ve ailesi binlerce yıllık aile geleneği olarak yoğurtçuluk yapmakta, yoğurtlarının lezzeti ve şifasıyla bilinmektedirler. Bu efsane yoğurdun sırrı ise ailenin en büyüğü olan Dede tarafından saklanmakta ve yoğurtları o yapmaktadır. Lakin bir yaz günü dedenin konutunun çatısına kar yağması her şeyi değiştirecektir… Efsaneye nazaran sırra sahip olanın çatısına yaz günü kar yağarsa o sır diğerine aktarılmalı, aileden diğer birine el verilmelidir. Şayet verilmezse, ailenin başına büyük felaketler gelecek ve helak olacaklardır. Bir an evvel el verilmesi için Yoğurtçuoğlu ailesinin tüm fertleri bir ortaya gelmelidir. Buna Sadık’ın İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle görüşmeyen ikiz kardeşi Özgür’de dahildir. İkiz kardeşler Sadık ve Özgür binlerce yıldır kuşaktan nesile aktarılan efsane yoğurdun sırrını Dede’lerinden alabilmek için amansız bir çabaya girişeceklerdir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yüzyüzeyken Konuşuruz Turkcell Vadi konserinde binlerce hayranı ile biraraya geldi

Yoruma kapalı.