Trabzon son dakika 2023

AK Parti Marmaris İlçesi Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı; “Değişimi sağlayacak olan Marmaris Halkıdır!”

Turizmci ve İş insanı olan Serkan Yazıcı, 2024 Mahalli Yönetimler seçimlerinde Ak Parti Marmaris İlçe Belediye Başkanlığı için resmen aday gösterilmesinin akabinde seçim çalışmalarına sürat verdi.  Yaptığı ziyaretlerde Marmarislilerin sıkıntılarını dinleyen Serkan Yazıcı, “ Tam 5 yıl evvel yola çıktığımız noktadan 1 adım bile ileriye gidilmedi. Marmaris,  bu 5 yılda çok şey yaşadı, çok kan kaybetti. Maalesef mevcut sıkıntılara yenileri eklendi. Halkımızın refahı için elimden geleni yapacağıma hiç kuşkunuz olmasın. Bu refahın gerçekleşmesini ve değişimi sağlayacak olan Marmaris halkıdır!” dedi.

Ak Parti Marmaris İlçesi Belediye Lideri adayı olarak açıklanmasının akabinde seçim çalışmalarına sürat veren Turizmci ve İş İnsanı Serkan Yazıcı; Bana karşı duyulan inanç ve teveccühten ötürü yine Marmaris İlçesi Belediye Lider Adayı oldum.  Herkesin sıkıntılarını dinleyerek, genç, yaşlı, bayan erkek, çocuk ayırt etmeden tek tek herkese dokunarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugünden itibaren önümüzdeki 50 gün boyunca Marmarislilere tek tek ulaşarak yapacaklarımızı ve projelerimizi anlatacağız. Hedefim, taşıdığım sorumluluğun şuuruyla tüm Marmarislilerin bu ilçede huzur içinde yaşayacağı, tabiatla barışık bir ortamı sağlamaktır. Bu yolda muvaffakiyete yürümek ve hayallerimizi gerçekleştirmek en büyük dileğimdir, sözümdür. Tüm Marmarisliler, Serkan Yazıcı bir kelam verdiği vakit o kelamı tutacağını bilmektedirler.  Adaylığımın ülkemize ve Marmaris’e güzel olmasını diliyorum.“ açıklamasında bulundu.

 

SERKAN YAZICI KİMDİR?

1970 yılında dünyaya gelen Serkan YAZICI; liseden sonra eğitim hayatına Turizm Otelcilik Yüksek Okulu’nda devam etmiştir. 1983 yılından beri Marmaris’te yaşayan YAZICI, iş hayatına 1994 yılında YAZICI Grup’ta başlamış olup, hala Marmaris ve Bursa’da bulunan otellerin idare heyeti başkanlığını yürütmektedir.

İş insanı olmasının yanı sıra çok başarılı bir ralli mesleğine sahip olan YAZICI, 4 defa Türkiye Ralli Şampiyonu olmuş,  Dünya Ralli Şampiyonasında FIA Teams Cup Üçüncülüğünün yanı sıra, 8 defa de yurtdışında düzenlenen memleketler arası yarışlarda ülkemizi temsil etmiştir. 

İlginizi Çekebilir;  Lüleburgaz Belediyesi dönüşüme kendi evinden başlıyor!

2013 yılında Moldova Cumhuriyeti Fahri Konsolosu olan YAZICI, bu misyonunda Moldova Hükümeti’nden onur nişanı almıştır. Turizmin yanı sıra müzik ile de hobi olarak ilgilenen Serkan Yazıcı’nın kendine ilişkin besteleri ve set çalışmaları da vardır.   

2015 Yılında Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanlığına seçilmiştir. Ayrıyeten 2017 yılında Memleketler arası Araba Federasyonu – FIA’nın en yüksek karar mercii olan Dünya Motor Sporları Kurulu’nun 14 üyesinden birisi olarak seçilerek, 9 yıl boyunca Türkiye’yi bu mertebede temsil etme erdemine erişmiştir. YAZICI, TOSFED Başkanlığı sırasında 10 yıl ortadan sonra, dünyanın en büyük spor tertiplerinden birisi olan WRC – Dünya Ralli Şampiyonası’nı Marmaris’e getirmiştir. 

Dünya çapında sportmen yetiştirmeyi başarmış ve birinci kez düzenlenen FIA GT Nations Cup’da Türkiye’ye birincilik kazandırmıştır. TOSFED Onursal Lideri olan Serkan YAZICI, güzel derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 1 çocuk sahibidir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.