Trabzon son dakika 2023

Akçay Pina Deresi’ne yeni köprü yapılıyor

Edremit Belediyesi turistik Akçay Mahallesi’nde araç ve yaya trafiğini rahatlatmak üzere Pina Deresi üzerinde yeni köprü imaline başladı.

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Akçay Mahallesi’nde bulunan Pina Deresi’nde planlanan yeni köprünün imaline başlandı. Bilhassa yaz dönemi öncesi, hem araç hem de yaya geçişinde vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak olan köprü; 7,20 metre genişliğinde, 6.00 metre uzunluğunda olacak. Sağlam ve güvenlikli yapısıyla dikkat çekecek olan köprü çalışmasının en kısa müddette bitirilip hizmete açılacağı bildirildi.

Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan, Edremit’in büyüyen ve gelişen yapısı ile birçok vilayetten büyük bir kent haline geldiğini belirterek bilhassa yaz mevsiminde milyonları geçen bir nüfusa mesken sahipliği yaptığını söz etti. Lider Arslan, “Bu yoğunluğa paralel oluşan araç ve yaya trafiğini rahatlatmak için Pina Deresi üzerine yeni bir köprü yapıyoruz. E-87 Karayolu’na paralel bir formda yaptığımız bu köprü kent içi araç ve yaya trafiğine kıymetli katkılar sağlayacak. Kısa mühlet içerisinde bitirerek hizmete açacağız. Memnun ve huzurlu bir kent için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Kaşkaldere Kavşağı'nda köprü kazıkları çakılıyor

Yoruma kapalı.