Trabzon son dakika 2023

Akfen GYO’nun Accor Grubu tarafından Türkiye’de işletilen 15 otelinde 10 milyonuncu misafir ağırlandı

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (Akfen GYO) Türkiye’de sahibi olduğu ve dünyanın önde gelen otel zincirlerinden Fransa merkezli Accor Kümesi tarafından işletilen 15 otelde 2007 yılından bu yana 10 milyonuncu konuk ağırlandı.

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (Akfen GYO) dünyanın evvel gelen otel zincirlerinden Fransa merkezli Accor Grubu tarafından işletilen Türkiye’deki 15 otelinde ağırlanan misafir sayısı 10 milyona ulaştı.

Accor Kümesi ile gerçekleştirdiği uzun vadeli işbirliği kapsamında kent otelciliğine adım atan Akfen, bu kapsamda 11 Mart 2007 tarihinde İstanbul Zeytinburnu’nda kent oteli yatırımlarının birinci iki halkası olarak Novotel İstanbul Zeytinburnu ve Ibis İstanbul Zeytinburnu otellerini hizmete açmıştı.

Accor Kümesi işletmesiyle faaliyet gösteren Akfen GYO otelleri, Türkiye’nin farklı kentlerinde stratejik pozisyonlara sahip durumda bulunuyor. İstanbul’da Tuzla, Esenyurt ve Karaköy’ün yanı sıra Eskişehir, Trabzon, Gaziantep, Kayseri, Bursa, Adana, İzmir ve Ankara gibi kıymetli turistik ve iş merkezlerinde bulunan oteller, varlıklı hizmet ve konfor seçenekleriyle konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Kira geliri elde ettiği Türkiye, KKTC ve Rusya’da sahibi olduğu 20 otel, 2 öğrenci yurt kompleksi, tatil köyü, ofis binası ve fabrika binasından oluşan portföyünün yanı sıra şu anda yatırım basamağında olan İstanbul Söğütlüçeşme, Bodrum Yalıkavak ve Kıyıkışlacık arsaları bulunan Akfen GYO’nun toplam portföy bedeli 600 milyon Euro düzeyinde bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Seçkin İş İnsanları İzmir'de Buluştu

Yoruma kapalı.