Trabzon son dakika 2023

Akkuyu NGS Sahası, Açık Kapı Günü’ne Ev Sahipliği Yapacak

Akkuyu NGS Alanı, Açık Kapı Günü’ne Mesken Sahipliği Yapacak

Açık Kapı Günü’nün canlı olarak takip eden izleyiciler, Türkiye’nin birinci nükleer santral projesini yakından tanıyarak nükleer güç hakkında daha fazla bilgi edinebilecek. 

 Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) alanında her yıl yapılan Açık Kapı Günü aktifliği, bu yıl 25 Kasım’da düzenlenecek. Mersin bölgesi sakinleri ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hem nükleer güç hem de ülkenin birinci nükleer santral projesi konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan aktiflik sayesinde isteyen herkes nükleer güç, mühendislik ve Akkuyu NGS projesi hususlarında merak ettiklerini yetkililere sorabilecek. 

Soru yöneltmek isteyenler, 15 saniyeyi geçmeyen bir görüntü çekerek 21 Kasım’a kadar [email protected]. adresine gönderebilecek. Gönderilen bu sorulardan bir kısmı aktiflik sırasında AKKUYU NÜKLEER A.Ş’den bir yetkili tarafından cevaplanacak. Öbür sorular ise e-posta yoluyla yanıtlanacak. 

En düzgün soruların sahipleri, sürpriz mükafatların de sahibi olacak.

Akkuyu NGS alanında kurulacak bir stüdyoda gerçekleşecek aktiflik, AKKUYU NÜKLEER A.Ş’nin resmi YouTube kanalından Türkçe, Rusça ve İngilizce olarak canlı yayınlanacak. 

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva’nın da izleyicilere hitap edeceği aktifliğin moderatörlüğünü ise ünlü bir Türk televizyon sunucusu üstlenecek. Yayın sırasında iştirakçiler, Akkuyu NGS projesinin son durumu, projenin 2023 yılındaki en kıymetli aktiflikleri ve yakın gelecekteki planları hakkında bilgi edinebilecekler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Ruppur NGS'ye İlk Parti Nükleer Yakıt Teslim Edildi

Yoruma kapalı.