Trabzon son dakika 2023

Alarko Carrier, En Çok AR-GE Yatırımı Yapan 250 Şirket Arasında 

Alarko Carrier, En Çok AR-GE Yatırımı Yapan 250 Şirket Arasında 

Alarko Carrier, Turkishtime tarafından yapılan “Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” başlıklı araştırmasında birinci 250 şirket ortasında yerini aldı. 2022 yılında Ar-Ge alanına yaklaşık 30 milyon liralık kaynak ayıran Şirket, 165’inci sıraya yerleşti.

 

Küreselleşen iktisadın yaşandığı büyük rekabet ortamı, Ar-Ge’yi hayatta ve ayakta kalmanın omurgası haline getirdi. Ar-Ge’ye yatırım yapan ülke ve şirketlerin aldığı randımanın olağan üstü derecede yüksek olması Türkiye’deki şirketleri bir yandan Ar-Ge yatırımlarını artırmaya, öte yandan da daha verimli bir hale getirmeye zorluyor. Şirketlerin rekabet güçlerine ve kârlarına büyük katkılar yapan Ar-Ge yatırımları umut verici bir biçimde Türkiye’de de her sene biraz daha artıyor. 

 

Ar-Ge yatırımlarına sürat kesmeden devam ettiklerini belirten Alarko Carrier Genel Müdürü Cem Akan “Kurulduğumuz günden bu yana iklimlendirme dalının öncü markası olarak, Türkiye ve dünya pazarının gereksinimlerine uygun, yüksek teknoloji eserler geliştiriyoruz. Bu sene ciromuzun yaklaşık %2’sini Ar-Ge yatırımlarına ayırdık. Eserlerimizi daima geliştirmek hedefiyle Ar-Ge tesislerimizde TÜBİTAK ve üniversiteler ile ortak çalışmalar, testler yapıyoruz. Ayrıyeten Carrier’dan yapılan teknoloji transferleri ile eserlerimizde kıymetli geliştirmeler sağlıyoruz. 2024 yılındaki yatırımlarımızı Ar-Ge ve inovasyon odaklı yapmayı hedefliyoruz” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Esporun Veri Noktası Scoutli 4 Milyon TL Fon Talebiyle Yatırım Turunda

Yoruma kapalı.