Trabzon son dakika 2023

Aliağa’da Balık Ekmek Şenliği

Aliağa’da, 1 Eylül Cuma günü başlayan 2023-2024 balık av dönemi, düzenlenen balık ekmek şenliği ile kutlandı.

Aliağa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi’nin dayanakları, Aliağa S.S. Su Eserleri Kooperatifi’nin konut sahipliğinde düzenlenen şenlikte iştirakçilere fiyatsız balık ekmek ikramı yapıldı.  

Balıkçı barınağında klasik olarak ikincisi düzenlenen aktifliğe Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, Aliağa İlçe Jandarma Kumandanı Yüzbaşı Yusuf Can Gökgöz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Aliağa Kıyı Güvenlik TCSG 30 Bot Kumandanı Yüzbaşı Davet Gültekin, İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Özkan Orhun, Aliağa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mazlum Selim Aksakal, siyasi parti yöneticileri, Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Lider Yardımcısı Ufuk Yıldırım, Aliağa Ticaret Odası Lideri Ömer Ertürk, S.S. Su Eserleri Kooperatifi Lideri Hakan Şengül, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği Lideri Naci Biçer, balıkçılar ve vatandaşlar katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Aliağa S.S. Su Eserleri Kooperatifi Lideri Hakan Şengül, “Rızkını denizden çıkaran balıkçı kardeşlerime bol çıkarlı, bereketli bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, “Vira Bismillah”
Balıkçıların bereketli bir avlanma dönemi geçirmesini dileyen Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, “Rızkını denizden alan, denizden çıkaran balıkçılarımızı hürmetle, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum. Yurt genelinde olduğu üzere Aliağamızda da balık av periyodu başladı. Tüm balıkçılarımız için Vira Bismillah” dedi.

Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, “Tüm Balıkçılarımızın Bereketli Bir Yıl Geçirmelerini Diliyorum”
Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “1 Eylül itibariyle denizlerde av yasağı sona erdi ve rızkını denizlerden çıkaran balıkçılarımız, denizlere açılarak avlanmaya başladı. Klasik hale gelen ve bu yıl ikincisi yapılan balık ekmek şenliğinin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğine inanıyorum. Balık ekmek şenliğinde asıl olan tüm hemşehrilerimizle birlikte hoş bir ortam yakalayabilmekti. Bu hoş ortamın oluşmasında emeği geçen Su Eserleri Kooperatifimize, Deniz Ticaret Odası’na çok teşekkür ediyorum. Tüm balıkçılarımızın bol ve bereketli bir yıl geçirmelerini diliyorum”

İlginizi Çekebilir;  Migros Deniz Market yeni hizmetleriyle yeniden denize açıldı

Halk Oyunları Şenliğe Renk Kattı
Programda iştirakçilere fiyatsız balık ekmek ikramları yapılırken balıkçı teknelerinin deniz temizliğinin değerine vurgu yapan pankartlarla yaptığı geçiş beğeni topladı. Programın devamında ise zeybek ve horon takımlarının şovları de şenliğe renk kattı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.