Trabzon son dakika 2023

Aliağa’da Tiyatro Şöleni ‘Şeker Portakalı’ ile Başladı

Aliağa Belediyesi ile SOCAR Türkiye iş birliğinde hazırlanan Aliağa Sanat Günleri’nde tiyatro şöleni dünyanın en yeterli çocuk klasiklerinden olan ‘Şeker Portakalı’ ile başladı.

Dünya çocuk klasiklerinin en hoş ve en özel yapıtlarından biri olan ‘Şeker Portakalı’nın tiyatro uyarlaması Aliağa’da minik sanatseverlerle buluştu. Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda iki seans halinde sahnelenen oyuna minikler ağır ilgi gösterdi. Aileleriyle birlikte açık havayı dolduran minikler, tiyatronun keyfini doyasıya çıkardı.

Aliağalı miniklerin yaz tatiline renk katacak oyunlar 23 Ağustos’a kadar Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda 20.00 ve 21.30 seansları ile sahnelenmeye devam edecek. Çocukların yaz tatilini tiyatro ile iç içe geçirmelerini sağlayacak oyunların isim ve gösterim tarihleri şöyle;

12 Temmuz Çarşamba: Alice Mükemmeller Diyarında
19 Temmuz Çarşamba: Kuğu Gölü Balesi
26 Temmuz Çarşamba: Karlar Ülkesi
2 Ağustos Çarşamba: Çizmeli Kedi
9 Ağustos Çarşamba: Hayvanat Bahçesi
16 Ağustos Çarşamba: Mahşer-i Cümbüş
21 Ağustos Pazartesi: Mor Başlıklı Kızın Hikayesi
22 Ağustos Salı: Hanegiller
23 Ağustos Çarşamba: Küçük Prens

TÜM GÖSTERİMLER ÜCRETSİZ
Yetişkin ve çocuk tiyatrolarının fiyatsız giriş biletleri, gösterimlerden evvelki her pazar günü 09.00 – 19.00 saatleri ortasında Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu Gişesi, Yeni Şakran ve Helvacı hizmet ünitelerinde dağıtıma çıkarılıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yaratıcı Çocuk Festivali, Faber-Castell ana sponsorluğunda dördüncü kez gerçekleşti

Yoruma kapalı.