Trabzon son dakika 2023

Anadolu Motor’dan Türkiye’de Bir İlk Daha

Anadolu Motor, çevreyi korumak ve karbon ayak izini azaltmak gayesiyle sürdürülebilirlik faaliyetlerine sürat kesmeden devam ediyor. 

Anadolu Motor AR-GE Merkezi’nin üç yıl süren çalışmalarının sonucunda Antor 2AD 510 tek silindirli dizel motorları, Avrupa standardı olan Stage 5’e uyumlu hale getiren şirket, sertifikalandırma çalışmalarını da tamamladı. Böylelikle Türkiye’de dizel motorlarda Stage 5 sertifikasına sahip birinci şirket olan Anadolu Motor, Antor 2AD 510 tek silindirli dizel motorlarda yakıt sarfiyatını güzelleştirirken; zehirli gazları, kirletici unsurları ve CO2 emisyonlarını ise 8 kata kadar azaltıyor.

 

Anadolu Grubu’nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren şirketlerinden Anadolu Motor, 50 yılı aşkın motor üretim ve pazarlama deneyimiyle kesimine öncülük etmeye devam ediyor.                 

Dünyada Stage 5 sertifikasına sahip birinci 5 şirket ortasında yerini aldı 

Anadolu Motor AR-GE Merkezi’nin üç yıl süren çalışmalarının sonucunda dizel motorların yanma sonrası ürettiği emisyonlar azaltılarak, Antor 2AD 510 tek silindirli dizel motorlar, Avrupa standardı olan Stage 5’e uyumlu hale getirdi. 

Türkiye’de tek silindirli dizel motorlarda birinci ve tek üretici pozisyonunda olan Anadolu Motor, Antor 2AD 510 tek silindirli dizel motorlardaStage 5 sertifikasyon sürecini de tamamlayarak, dünyada Stage 5 sertifikasına sahip birinci 5 şirket ortasında yerini aldı.  

‘Türkiye’nin Yerli ve Ulusal FAZ 5 (Stage 5) Onayı Evrak Töreni’nde Antor 2AD 510 tek silindirli dizel motorun Stage 5 evrakı,  Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Mahmut Sami Şahin tarafından Anadolu Motor Genel Müdürü Yutkun TOK’a takdim edildi. Merasimin akabinde TSE yetkilileri ile 17025 Akredite Laboratuar Sertifikası’nın alınması süreciyle ilgili görüşmeler yapıldı. Daldan gelen talep üzerine doküman alındıktan sonra akredite test laboratuarının dala de hizmet vermesi planlanıyor. 

Dünya çapındaki tüm motorlar için STAGE 5 sertifikasyon çalışmalarının gerçekleştirilebileceği bir test tesisine sahip olan Anadolu Motor; TÜV Avusturya, TÜV Rheinland Lüksemburg ve Luxcontrol üzere dünya çapında ki akredite kuruluşlarla da ortak çalışmalar yürütüyor. Şirket ayrıyeten tüm motor kümelerinde bu belgeyi almak için çalışmalarına devam ediyor. 

İlginizi Çekebilir;  Hamdi Ulukaya Girişimi, Anadolu'dan Çıkan Girişimlere Dünya Markası Olma Yolunda Öncülük Ediyor

“Türkiye’de bir prensip daha imza atmış olmanın gururunu yaşıyoruz”

Anadolu Motor Genel Müdürü Yutkun Tok, hususla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Anadolu Motor olarak, kurulduğumuz günden bu yana hayata geçirdiğimiz AR-GE projelerinin tamamında etraf odaklı bir kurumsal yaklaşım benimsedik. AR-GE merkezimizin; çevreyi, geleceğimizi ve insan sıhhatini muhafazayı hedefleyerek geliştirdiği yeni nesil Antor 2AD 510 tek silindirli dizel motorlarla da sürdürülebilirlik yolunda kıymetli bir adım daha atmış olduk. AR-GE mühendislerimizin kabiliyeti ve gücü ile Antor 2AD 510 tek silindirli dizel motorlarda, Stage 5 sertifikasyon sürecini tamamlayarak, Türkiye’de bir unsur daha imza atmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu mühendislik çalışması ile birebir vakitte dünyada Stage 5 sertifikasına sahip birinci 5 şirket ortasında yer almayı da başardık. 

Zehirli gazları 8 kata kadar azaltıyor 

Avrupa standartlarında geliştirdiğimiz Stage 5 uyumlu Antor 2AD 510 tek silindirli dizel motorlar ile; yakıt tasarrufunu yüzde 10 artırırken, zehirli gazları, kirletici unsurları ve CO2 emisyonlarını ise 8 kata kadar azaltıyoruz. Böylelikle; alerjik tepkilere ve akciğer hastalıklarına neden olan NOx gazlarının, motivasyon düşüklüğü ve mental sıhhat meselelerine yol açan karbon monoksit ( CO ) gazlarının, kansere neden olan partikül unsur ( PM ) konsantrasyonlarının ve gerilim bozukluğuna yol açan THC kirleticilerinin doğaya salınımını azaltarak, sağlıklı çevre koşulları sunuyoruz.

Dizel motorun yağ buharını da azaltacak olan yeni teknolojinin kullanıcılarına uzun yıllar yüksek randıman sunmasını hedefliyoruz.   

Performans sürekliliği sağlıyor 

Çapa makinelerinden motopomplara kadar farklı birçok alanda kullanılan Antor 2AD 510 tek silindirli dizel motor ile iş ortaklarımızın karbon ayak izini düşürmenin yanı sıra kusursuz fonksiyonellik ve performans sürekliliği de sağlıyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı. 

 

Anadolu Motor hakkında

Anadolu Grubu’nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren şirketi Anadolu Motor, 50 yılı aşkın motor üretim ve pazarlama deneyimiyle dünyanın önde gelen motor üreticileri ortasında yer alıyor. Kendi markası “ANTOR”la motor üretimi yapan Anadolu Motor, Türkiye’de tek silindirli dizel motorlarda birinci ve tek üretici olma unvanını taşıyor.

İlginizi Çekebilir;  HUAWEI, 11,5 inç 144 Hz Ekranlı ve Çıkarılabilir Klavyeli MatePad Air'i Satışa Sundu

2023 ylının birinci çeyreğinde Antor 3 LD 510 tek silindirli dizel motorları, Avrupa standardı olan Stage 5’e uyumlu hale getiren Anadolu Motor, dünyada Stage 5 sertifikasına sahip birinci 5 şirket ortasında yer alıyor. 

Anadolu Motor, üretimini yaptığı ANTOR markalı motorların yanı sıra üretim ve ithalatını gerçekleştirdiği ANTRAC markalı; çapa makinesi, motopomp, akaryakıtlı ve dizel motorlu jeneratör eser kümesiyle da müşterilerinin gereksinimlerine uygun tahliller sunuyor.

Honda Güç Ürünleri’nin ve Honda Marine dıştan takma deniz motorlarının distribütörü olan Anadolu Motor, 2022 yılının son çeyreğinde İsveç merkezli OXE Marine firmasıyla da OXE dizel motorlar için distribütörlük mutabakatı imzalamıştır. 

Anadolu Motor, 55 bin ünite üretim kapasitesine sahip olan Gebze fabrikasında ürettiği Antor motorları ve Antrac markalı; çapa makineleri, motopompları, akaryakıtlı ve dizel motorlu jeneratörleri, bugün 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

İleri teknoloji tahlilleriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Anadolu Motor, Türkiye’nin 81 vilayetinde 200 bayi ve 400 mutabakatlı servis ile hizmet veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.