Trabzon son dakika 2023

“Ankara Buluşmaları”nda Alevi Dedeleri ve Kanaat Önderleri bir araya geldi

Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok’un başkanlığında gerçekleştirilen “Ankara Buluşmaları” toplantılarında Alevi dedeleri ve Alevi inanç ve kültür örgütlerinin temsilcileri bir ortaya getirildi.

İlçedeki Estergon Kalesi’nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Lider Altınok, Ankara’nın manevi inanç ve bedellerine katkı sunmak için bu cins toplantılar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Hem maddi hem de manevi istikametten daha yeterli bir Ankara için istişare etmeyi sürdürüyoruz. Ortak akılla projeler geliştirip Başkent’imizi ulusal ve milletlerarası alanda birlik ve kardeşliğin merkezi yapma yolunda Alevi Dedelerimizle ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizle buluştuk. Bugün bir ortaya geldiğimiz saygıdeğer Dedelerimiz ve Alevi inanç ve kültür örgütleri temsilcileriyle Başkent’imize, insanımıza katabileceğimiz pahaları ele aldık. Türk milletinin manevi kıymetlerini ve özünü geleceğe taşıyabilmek için inanç ve kıymetlerimizin yaşatılması epey değerlidir. Toplantımızda gerek Keçiören’imizde gerekse Ankara’mızda Alevi vatandaşlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın ne çeşit talep ve beklentileri olduğunu dinledik. Bir yandan da Alevi kanaat liderlerini bir ortaya getirerek birlik ve beraberlik içinde Alevilik inancının gereklerinin yerine getirilmesinin değerli olduğunu vurguladık. Toplantımıza katkı sunan tüm dedelerimize ve Aleviliğe katkı sunan sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah el ele daha hoş bir Ankara için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Saatlerce fikir alışverişi yapılan toplantıda, Alevi dedeleri ve Alevi inanç ve kültür örgütleri temsilcileri kendi yörelerine ilişkin talep ve beklentilerini lisana getirdiler. Her bir konuşmacı toplantıda farklı başka kelam alarak, taleplerin yanı sıra alevi örgütlerinin birlik ve ahenk içinde inançlarını nasıl yaşayabileceklerine ait istişarede bulundular. ​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Tüm Dünyadan Saınt-gobaın çalışanları kariyer günlerinde bir araya geldi

Yoruma kapalı.