Trabzon son dakika 2023

Antalya Büyükşehir Aksu Güzelyurt’a modern pazar yeri yapacak

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Aksu’nun Güzelyurt Mahallesi’ne çağdaş bir kapalı pazar yeri kazandırmak için Antalya Semt Pazarcıları Odası ile protokol imzaladı. Pazarın kısa müddette tamamlanacağını söyleyen Lider Muhittin Böcek, “Esnafımıza ve tüm hemşehrilerimize güzel olmasını diliyorum” dedi.

Planlı, kurallı, kimlikli kent maksadıyla çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi

semt ve üretici pazarlarını yeni bir yapıya kavuşturmak, sebze-meyve satışını kaliteli standartlara ve besin güvenilirliğine uygun hale getirmek için pazar yerlerinin şartlarını güzelleştiriyor. Bu kapsamda Aksu Güzelyurt Mahallesi’ndeki Çalkaya Kapalı Pazar Yeri inşası için Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek ile Antalya Semt Pazarcıları Odası Başkanı Metin Bucak ortasında protokol imzalandı.

 

AKSU’NUN EN BÜYÜK PAZARI OLACAK

Protokol kapsamında mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne kayıtlı, 1/1000 ölçekli imar planında pazar yeri olarak planlanan Aksu Güzelyurt Mahallesi 14980 ada 5 parsel numaralı taşınmazda çağdaş bir pazar yeri inşa edilecek. Protokol imza merasiminde konuşan Lider Muhittin Böcek, “Aksu’nun en büyük pazarı olacak inşallah. 80 gün üzere kısa bir vakitte inşallah tamamlamayı hedefliyoruz. Aksulu hemşehrilerimize, odamıza, pazarcılarımıza iyi olmasını diliyorum. Pazar alışverişini daha hijyenik, sağlıklı ve çağdaş şartlarda yapılmasına imkan sağlayacak yeni pazar yerlerimizi Antalyamıza kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İznikspor Yaz Futbol Okulunda Sertifika Heyecanı

Yoruma kapalı.