Trabzon son dakika 2023

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Alanya’nın Büyükhasbahçe, Fığla ve Hacet Mahalleleri’nin içme suyu hatlarını yeniliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Alanya’nın Büyükhasbahçe, Fığla ve Hacet Mahalleleri’nin içme suyu çizgilerini yeniliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Alanya’da merkez ve beldeden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerindeki içme suyu alt yapısında kıymetli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Türkler, Payallar, Konaklı, Avsallar, Kestel ve Kargıcak’ta tamamlanan ve devam eden içme suyu isale çizgilerinin yanı sıra Alanya’nın Büyükhasbahçe, Fığla ve Hacet Mahalleleri’nde 800’lük ve 600’lük borularla eskiyen isale çizgisi yenileniyor. Çalışma kapsamında üç mahallede 1400 metre 800’lük ve 768 metre 600’lük toplam 2168 metre yeni içme suyu isale çizgisi üretimine devam ediliyor. 

YOL GEÇİŞİ YATAY SONDAJLA SAĞLANACAK

Yeni çizginin Hasbahçe Mahallesi’nde bulunan 5000 metre küplük içme suyu depoya bağlanması için Alanya Etraf Yolu’nun Ticaret Lisesi Kavşağında yatay sondaj metodu ile yolun 5 metre altından 1000’lik çelik borular döşeniyor. Çelik boruların imalat işi tamamlandıktan sonra içinden 800’lük borular geçirilerek hatta bağlanacak. Ağır bir biçimde devam eden çalışmaların yaz döneminde tamamlanması planlanıyor.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Geleceğin yıldızları, Türkiye'nin en büyük salonunda yetişiyor

Yoruma kapalı.