Trabzon son dakika 2023

Antalya Büyükşehir ekipleri yaya geçitleri ve kasisleri boyuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasına az bir vakit kala çalışmalarını hızlandırdı. Büyükşehir grupları trafik akışı ile yaya ve öğrencilerin güvenliği açısından son derece değerli olan yaya geçitleri ve kasisleri yine boyayarak belirginleştiriyor.  

Büyükşehir Belediyesi, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı öncesinde ilçelerde yaya geçitleri ve kasisleri boyuyor. Finike’de, yaya emniyeti ve kurallar bakımından ehemmiyet arz eden, trafik akışını sağlayan yaya geçitleri ve kasislerdeki işaret boyaları, Büyükşehir Belediyesi takımlarınca yenileniyor. Hava kaidelerinden ve kullanımdan kaynaklı solarak yahut silinen işaretler, boyanarak görünür hale getiriliyor. Çalışmalarda kullanılan çift komponentli özel boya uygulamasıyla şoförlerin geçitleri erken fark etmeleri sağlanırken yayaların ve öğrencilerin ise can ve mal güvenliği korunuyor.

 

DURAK ÖNLERİNDE YOL ÇİZGİ ÇALIŞMASI

Antalya Büyükşehir Belediyesi grupları Korkuteli’de de çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta Daire Başkanlığı tarafından Korkuteli’de Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı’nın sorumluluğunda olan durakların önünde yol çizgi çalışması gerçekleştirildi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Rektör Prof. Dr. Budak ADAU heyeti ve öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi

Yoruma kapalı.