Trabzon son dakika 2023

Aşık Veysel Buz Sporları Salonu’nda tatil yoğunluğu

Aşık Veysel Buz Sporları Salonu’nda tatil yoğunluğu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda hizmete aldığı Buz Sporları Salonu, okullardaki bir haftalık tatil mühletince öğrenciler ve ailelerinin en çok ilgi gösterdiği yerlerden biri oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda bulunan Buz Sporları Salonu, her orta tatil periyodundaki üzere tekrar İzmirli genç ve miniklerin akınına uğradı. Buzda kaymayı öğrenen ve eğlenceli vakit geçiren öğrencilerin yanı sıra aileler de şad. 

Yılda 100 bin kişiyi ağırlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Hakan Orhunbilge, “Biz yılda yaklaşık 100 bin vatandaşımızı ağırlıyoruz. Lakin bu sayı kış tatillerinde haftalık olarak çok artıyor. Yurttaşlarımız bir kahve fiyatına buz pistinde spor yapabiliyor. Tunç Liderimizin öncülüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tüm spor tesislerimizden daha fazla vatandaşın faydalanması için elimizden geleni yapıyoruz. Bunun da karşılığını alıyoruz. Vatandaşlarımız burada eğitim alabiliyorlar, ücretli-ücretsiz kurslarımız var. Engellilere yönelik, bayanlara yönelik çalışmalarımız var. Vatandaşlarımız kesinlikle kendilerine uygun bir seans bulabiliyorlar. Halk seanslarımız genelde dolu geçiyor” dedi.
Orhunbilge, “İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak 41 branşta faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden biriyiz. İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü son 4 buçuk yılda hem madalya hem kupa manasında en âlâ devrini yaşıyor” sözlerini kullandı. 

“Biz buraya ‘Küçük Uludağ’ diyoruz”
2011 yılından beri antrenör olarak vazife yapan Sevinç Olcay Hünerli, “Biz genelde ‘Küçük Uludağ’ diyoruz buraya. Ulaşması kolay lakin kıymetli değil. Belediye işletmesi olduğu için fiyat öğrencilere epey uygun. Öğrenciler tarafından çok seviliyoruz. Eğlenceli bir yer olduğu için aileleriyle birlikte de gelebiliyorlar. Biraz lunapark havası var. Lakin eğitici ve öğretici. Hatta bir gelen bir daha gelmek istiyor. Gayelerimiz buradan başlayarak en üste hakikat çıkmak. Avrupa ve dünya şampiyonaları, olimpiyatlarda İzmir’den sportmenlerin bizi temsil etmesini istiyoruz” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Hayvanların Yaşam Hakkını Koruyalım

Tesisten yararlanan öğrenciler ve aileler memnun
İnci Buldak: “Burada vakit yeterli geçiyor, pek eğlenceli. En sevdiğim yer burası. Keyifli hissediyorum. Buraya gelmeden evvel heyecanlanıyorum, gelince de keyifli oluyorum.” 

Cemre Semercioğlu: “Buraya geçen yıldan beri geliyorum. Eğleniyorum, çok hoş. Soğuk oluyor ancak çok hoş ve eğlenceli. Buzda kaymak çok güzel hissettiriyor. Ben çok eğleniyorum. Bugün bir arkadaşım da geldi, o da çok eğleniyor.” 

Sporcu Gökçe Türkan: “Nasıl başlayabilirim diye soranlar oluyor. Bulunduğunuz ilin belediyelerine yönelebilirsiniz diye örnek veriyorum. O gücü ve tutkuyu içlerinde görebiliyorlarsa başlamamaları için bir sebep yoktur. Tunç Lidere katkılarından ve bize bu pisti sağlamasından ötürü teşekkür ediyorum.” 

“Şanslıyız”
Çocuklarıyla birlikte pistten yararlanan Goşa Yıldız: “Biz tatilde her gün buraya geliyoruz. Okul periyodunda hafta sonları geliyoruz. Antrenörler kusursuz, ben de bol bol gelmeye çalışıyorum ve biraz öğrendim. Memnunuz, kusursuz bir tesis ve şanslıyız diyebiliriz. Bu tesisi herkese tavsiye ederim.”  

Maya Yıldız: “Burada memnunluk hissediyorum, çok eğlenceli. 7 yaşından itibaren kurslara başlamıştım. Arkadaşlarıma buz pateni çok düzgün, siz de başlamalısınız diyorum.” 

Rüzgar Durak: “Burası çok eğlenceli bir yer. Öbür arkadaşlarıma da gelmelerini tavsiye ediyorum. Hocalarımız çok düzgün. İzleyerek de yapabiliyorsunuz. Düşe kalka öğrenmek çok hoş. Toplumsallaşmak için de burası âlâ.”  

Ela Aksözek: “Eskiden beridir buraya geliyorum. Hocalarımızı çok seviyorum, âlâ anlaşıyoruz. Buraya geldiğimde memnun oluyorum. Ben arkadaşlarıma söylüyorum zati, ben giderken gelebilirsiniz diyorum. Vakit olduğunda onlar da geliyor.”

Kurslardan 5 yaş üstü herkes faydalanabiliyor 
Buz Sporları Salonu’ndaki kurslara 5 yaş ve üzeri herkes katılabiliyor. Buz patenine yeni başlayan ve kayabilir düzeyde olmayan yurttaşların kursa başlamadan evvel en az bir özel ders alması gerekiyor. Kursiyerler, 10.00-10.45 ile 11.00-11.45 saatlerinde yapılan, yaşa nazaran belirlenen kümelere kayıt yaptırabiliyor. 

İlginizi Çekebilir;  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gemlik'te coşkuyla kutlanacak

Halk seansları hem hafta içi hem hafta sonu
Halk seansı faaliyetleri, tüm vatandaşların buz sporlarını tanımasını, kentte buz sporlarının gelişmesini hedefliyor. Halk seansları ile buz pistinde 45 dakika buz pateni yapma fırsatı yakalanıyor. Halk seansı hizmetinden faydalanmak için Buz Sporları İstişare Birimi’ne kimlik bilgileri ile başvurmak gerekiyor. 
Üniversite öğrencileri, hafta içi Çarşamba günü 13.00-13.45 saatlerindeki halk seansına fiyatsız girme hakkına sahip. Hafta içi birinci seans 13.0-13.45 ile 14.00-14.45 ve son seans 15.00-15.45 saatleri ortasında yapılıyor. Hafta sonu halk seansları da 13.00-13.45, 14.00-14.45, 15.00-15.45 ve 16.00-16.45 saatleri ortasında yapılıyor. Perşembe ek olarak 16.00-16.45 seansı bulunuyor. Ayrıyeten İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Gündüz gidemiyorum” diyenler için Akşam Halk Seansı yapıyor. Vatandaşlar her hafta cuma günleri 19.00-19.45, 20.00-20.45 ile 21.00-21.45 saatleri ortasında buz pateni yapma fırsatı yakalıyor. 

Öğrencilere, bayanlara, engellilere fiyatsız seanslar
İzmir Büyükşehir Belediyesi; buz sporlarını kentte sevdirmek, tanıtmak gayesiyle öğrencilere yönelik fiyatsız buz pateni aktiflikleri de yapıyor. Buz Sporunu Tanıtma Projesi kapsamında okullardan gelen talepler doğrultusunda hafta içi 12.00-12.45 ve 13.00-13.45 saatlerinde öğrencilere fiyatsız halk seansı hizmeti veriliyor. İzmir ilçelerindeki Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okulları, resmi yazı ile başvurup randevu alabiliyor. 
Engelli vatandaşlar da, belediye tarafından sağlanan tüm hizmetlerden fiyatsız faydalanma hakkına sahip. Hafta içi Perşembe günleri 11.00-11.45 saatleri ortasında antrenörler eşliğinde hizmet veriliyor. 
Haydi Bayanlar Projesi kapsamındaki seanslar ise her salı 20.00-20.45 saatleri ortasında yapılıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.