Trabzon son dakika 2023

ATASEM 16. yılsonu sergisi kapılarını açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezlerinde (ATASEM) eğitim gören kursiyerlerin yıl uzunluğu hazırladıkları el emeği eserler, ATASEM 16. Yıl Sergisi’yle ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezlerinden farklı alan ve branşlarda eğitim alan kursiyerlere ilişkin özel dizaynların yer aldığı el emeği göz ışığı eserler beğeniye sunuldu. 2022-2023 periyodunda ATASEM’in 34 kurs merkezinde 257 branşta açılan kurslarına katılan 17 bin 413 kursiyerin eserleri Cam Piramit’teki 16. yıl standıyla ziyaretçilerle buluştu. Standın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, eğitime kültür ve sanata yapılan yatırımın beşere yapılan yatırım olduğunu belirterek, “İnsana yapılan yatırımın ise geleceğe yapılan kıymetli bir yatırım olduğu niyetiyle Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak sanat eğitim ve bilim merkezlerimize çok büyük kıymet veriyoruz. Bu doğrultuda faaliyet gösteren ATASEM merkezlerimizde 2005 yılından bu güne kadar 680 branşta 13 bin 480 kurs açılmış olup tam 296 bin 450 kursiyere hizmet vermiş bulunuyoruz. 2022-2023 eğitim öğretim yılında ise 34 adet kurs merkezimiz 257 branşta 17 kurs açılmış 17 bin 413 kursiyerimiz eğitim almıştır” diye konuştu.

KÜLTÜR, SANAT VE EĞİTİME TAKVİYE SÜRECEK 

Tuncer, ATABEM’lerde de lise ve üniversite imtihanlarına hazırlık kurslarının yanı sıra örgün eğitim destekleme ve çocukların eğitim ve kültürel değişmelerine katkıda bulunmak için akademik, kültürel ve sanatsal kurslar düzenlediklerini söz etti. 

Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim ve kültür faaliyetlerinin artarak devam edeceğini belirten Cansel Tuncer, “Kursiyerlerimiz yıl boyunca aldıkları eğitim sonrasında el emeği göz ışığı yapıtlarını bugün açılışını yaptığımız stantta sergileme gururu yaşıyor. Emekleri için kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Cansel Tuncer, açılışın akabinde stant alanını gezerek, el emeği eserleri yakından inceledi. Tuncer, bir stantta kursiyerlerle ebru çalışması yaptı. Açılışta kursiyerler, yıl boyunca dokuma atölyelerinde hazırlanan özel tasarım kıyafetlerin defilesi ve çağdaş dans gösterisiyle davetlilere çok özel anlar yaşattı.

İlginizi Çekebilir;  Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Sinema Geceleri beğeni topluyor

EL EMEĞİ ÖZEL TASARIMLAR 

ATASEM kursiyerleri yıl boyunca ihtimamla hazırladıkları fotoğraf, kösele çanta, kumaş boyama, dekoratif ahşap süsleme, dekoratif konut aksesuarları hazırlama ve seramik biçimlendirme çalışmalarını sergiliyor. Stantta, kursiyerlerin çeyiz odası, giysi, takı imali, örgü, çizgi sanatı, ebru sanatı, ipek koza, keçe imali, turistlik ve ikramlık eşya üretimi üzere birbirinden farklı branşlarda hazırladıkları eserler Antalyalıların beğenisine sunuluyor. ATASEM’in 34 kurs merkezindeki el emeği eserlerin sergilendiği yılsonu standı 31 Mayıs’a kadar Cam Piramit’te açık olacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.