Trabzon son dakika 2023

Atatürk filminin yönetmeni “ATA”nın huzurunda

Atatürk sinemasının direktörü Mehmet Ada Öztekin, kurucusu olduğu motosiklet kulübü Rain Dogs’un düzenlediği tertiple Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir özel defterini imzalayan Öztekin “Biz bir sinema yaptık ve sırf periyoduna değil, kendisinden sonraki devirlere, jenerasyonlara, hatta dünyaya ilham olabilmiş bir kahramanı anlatmak istedik.”

Bir Mehmet Ada Öztekin sineması olan Atatürk, sinema gösterimleriyle izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. Hazırlıkları 1,5 yıl, çekimleri 4 ay süren sinemanın yönetmeni Öztekin, kurucusu olduğu Rain Dogs Motosiklet Kulübü ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Filmi izleyiciyle buluşturmak için heyecanlı olduklarını belirten Mehmet Ada Öztekin, hislerini şu sözlerle anlattı:

 “Bizlere armağan ettiği Cumhuriyet’imizin 100. yılında, O’nu tüm dünyaya anlatacağımız milletlerarası nitelikte bir sinemayla Ata’mızın huzurunda olduğum için çok gururlu ve memnunum; o kadar ki kalbim duracak sandım. Biz bir sinema yaptık ve sadece devrine değil, kendisinden sonraki periyotlara, jenerasyonlara, hatta dünyaya ilham olabilmiş bir kahramanı, seni anlatmak istedik. Biz bir sinema yaptık ve yetim kalmış bir çocuğu Türk milletinin babası yapan ateşi anlatmak istedik. Zira inandık ki; Mustafa Kemal Atatürk’ü daha düzgün anlamak, bu vatana hizmet etmenin, kurduğu Cumhuriyet’in ve unsurlarının savunusunda en güçlü silahımız olacaktır. “

Lanistar Medya yapımı olan Atatürk’ün sinema gösterimleri iki sinema hâlinde 3 Kasım’da ve 5 Ocak 2024’te yapılacak. Üretimde; Atatürk rolünü Aras Bulut İynemli, Zübeyde Hanım’ı Songül Öden, Ali Rıza Efendi’yi Mehmet Günsür, Enver Paşa’yı Sarp Akkaya ve Madame Corinne’i Esra Bilgiç canlandırıyor. Atatürk’ün çocukluğu ile başlayan “Atatürk 1. Film” Ulusal Mücadele’ye giden yolda kahramana dönüşerek hem kendi hem de ülkesinin bahtını değiştiren bir önderi anlatıyor.

Rain Dogs Motosiklet Kulübü’nün düzenlediği Anıtkabir ziyareti sırasında Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan Yönetmen Mehmet Ada Öztekin, Anıtkabir özel defterine şu satırları yazdı:

İlginizi Çekebilir;  Ekin ve Mahmut Görgen İmzalı 'Yar Yar', Dijital Müzik Platformlarını Sallayacak

“Ulu Başkanımız, Büyük Atatürk, 

Azimle, inançla, savaşlarla ve aziz şehitlerimizin kanlarıyla inşa ettiğin Cumhuriyet’imizin 100. yılında, seni anlatan “Atatürk” sinemasının direktörü ve kurucularından olduğum Rain Dogs Motosiklet Kulübü’nün üyesi tüm kardeşlerim, lider yardımcım ve liderimle huzurunda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. 

Ata’m, 

Yalnız kendi devrine değil, senden sonraki periyotlara, jenerasyonlara hatta dünyanın kıymetli önderlerine ilham veren bir kahraman ve başkan olarak biliyoruz ki; bundan sonra da seni anlayanlara, vatan sevgisinin manasını bilen, bağımsızlığın değerini kavrayanlara ışık olmaya devam edeceksin. 

Bizim de kurduğun Cumhuriyet’i ve unsurlarını savunma irademiz, büyük ismini yaşatma azmimiz bitmeyecektir; emanetin emin ellerdedir. 

Açtığın yolda, gösterdiğin amaca hiç durmadan yürüyeceğimizi bir kere daha yineliyor, huzurunda hürmetle eğiliyoruz. 

Nice 100 yıllara, 

Aziz ruhun şad’olsun.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.