Trabzon son dakika 2023

B Segmentinin Popüler Modeli Hyundai i20 Yenilenerek Satışa Sunuldu.

  • Türkiye’de satışa sunulan Yeni i20, makyaj operasyonuyla artık daha şık bir dizayna kavuşuyor.
  • Kullanışlı arabanın üç farklı akaryakıtlı motoru, manuel, otomatik ve DCT şanzıman seçenekleri var.
  • Yeni i20, standart olarak sunduğu daha fazla Hyundai Smart Sense güvenlik özelliğiyle de dikkat çekiyor.

 

Hyundai Assan, yılın ikinci yarısındaki yeni model atağına makyajlı i20 ile devam ediyor. İlk kere 2008 yılında satışa sunulan i20, Hyundai’nin en başarılı modellerinden biri ve birebir vakitte Türkiye’de üretilerek 40’tan fazla ülkeye gururla ihraç ediliyor. Makyajlı i20, kalitesi, güvenilirliği ve pratikliği sayesinde Hyundai’nin Avrupa’daki satış başarısına kıymetli bir halde yardımcı oluyor. Markanın B segmentindeki argümanlı bir modeli olan i20, Avrupa’da olduğu üzere ülkemizde de en çok satan modellerden biri olarak markanın pazar hissesine katkıda bulunmaya devam ediyor. Yeni i20, güncellenmiş şık ve sportif dizaynın yanı sıra kapsamlı ilişki ve güvenlik özellikleri de sunarak aileler için son derece âlâ bir alternatif. 

Zarif ve sportif tasarım

Yeni i20, hem dış hem de iç yerde orantıyı, mimariyi, tarzı ve teknolojiyi uyumlu hale getiren duygusal ve dinamik bir tarza sahip. B segmentinin en başarılı birinci üç modelinden biri olan i20, alçak tavan profili ve uzun dingil arası sayesinde bu sportif duruşunu makyajlı versiyonda da muhafazaya devam ediyor.

Yan taraftaki bahadır karakter çizgisi ve eşsiz C sütunu tasarımı, arabaya cazibeli bir görünüm katıyor. Bu ortada iç yer, kokpit içinde havadar bir his uyandırırken tıpkı vakitte bir heykeltarış elinden çıkmış üzere cazip görünüyor. Dizaynın öne çıkan özelliklerinden biri de yüksek ve çıkıntılı gösterge panelini kaplayan yatay kanatlar. Buradaki dinamik oranlar, tıpkı vakitte kabin içindeki ferahlığı ve görünürlüğü de artırıyor.

İlginizi Çekebilir;  XPG'den İki Yeni DDR5 RAM: LANCER BLADE Serisi ve LANCER RGB ROG Sertifikalı DDR5

Hyundai i20, makyaj operasyonunda yeni bir ön tampona yer veriyor. Ön tamponun yeni haline ek olarak makyajla bir arada değişen radyatör ızgarası da daha sportif bir görünüm sunmaya başlıyor. Evvelki kuşakta ızgarada bulunan Hyundai logosu, 2D olarak tamponun orta üst kısmına taşınıyor. Art tarafta da tekrar tasarlanmış bir tampon ve eşsiz bir art lamba tasarımı bulunuyor. Yeni tasarlanmış 16 ve 17 inç jantlar da makyajla bir arada gelen yeni donanımlar. 

Yeni i20’nin dizaynındaki alçak tavan profili ve uzun dingil arası, mevcut sportif duruşunu koruyor. Bu özellikler, hava direncini azaltarak aracın aerodinamiğini geliştiriyor ve bu da yol tutuşunu güzelleştirirken tıpkı vakitte yakıt verimliliğini artırmış oluyor. Dinamik ışık imzası, Z biçimindeki LED art lambalarla birlikte yürekli görünümünü vurguluyor. Yeni i20, kompakt B segmenti boyutlarına karşın kullanıcılarına bol ölçüde saklama gözleri ve 352 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor. Bu hacim, art koltuklar katlandığında 1.165 litreye kadar çıkabiliyor. 

Yeni Hyundai i20, sekiz dış renk seçeneğiyle sunuluyor. Makyajlı versiyonda bu renklerin üç tanesi büsbütün yeni. Meta Mavi Sedefli, Bulut Gri Sedefli ve Lime Sarı Sedefli üzere renkler, araca hem dinamizm hem de daha şık bir görsellik kazandırıyor. 

Yeni i20, sınıfının en düzgünü, yüksek teknoloji kolaylık özellikleriyle yeniden sınıfının en uygun kontağını sunuyor. Model, standart 4,2 inç LCD gösterge ekranı, önde ve geride bulunan USB type-C irtibatlarıyla dikkat çekiyor. Standart 8 inçlik multimedya bilgi cümbüş ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto üzere tanınan olan özellikleri de sunmaya devam eden i20, akıllı cep telefonları için kablosuz şarj pedine sahip.

Yeni i20, 2023 model makyajlı versiyonda artık daha inançlı ve donanımlı olarak karşımıza çıkıyor. Hyundai Smart Sense güvenlik özellikleriyle donatılan araba, çok çeşitli etkin güvenlik ve gelişmiş sürüş yardımı özellikleriyle öne çıkıyor. Yeni i20, sınıfındaki en kapsamlı güvenlik paketlerinden birine sahip ve en yüksek Avrupa güvenlik standartlarıyla uyumlu olarak üretiliyor. Akıllı Sürat Sabitleme Asistanı başta olmak üzere, ileri düzey Çarpışma Tedbire Asistanı (FCA), artık bisikletlileri de içeriyor. FCA, öndeki manilerin yahut seyir halindeki potansiyel kazaların tespit edilmesine ve önlenmesine yardımcı oluyor. Şerit Takip Asistanı (LFA) ise aracın mevcut şeritte kalmasını sağlıyor. Şoför İkaz Asistanı (DAW) ise seyir halinde şoförün yorgunluğunu tespit ederek görsel ve işitsel olarak ihtar vererek muhtemel kazaların önüne geçmeye çalışıyor.

İlginizi Çekebilir;  Ford, Goodwood Hız Festivali'nde Mustang Ailesinin Yeni Üyeleriyle Ses Getirecek

Manuel, otomatik ve DCT olarak üç şanzıman seçeneğine Yeni i20, akaryakıtlı yakıt tipiyle tekrar üç adet motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. Şoförlerin tüm gereksinimlerini rahatlıkla karşılayan bu motorlar tıpkı vakitte daha verimli bir sürüş sağlıyor. Ayrıyeten, makyajlı versiyonda geliştirilmiş sürüş ve yol tutuşunun yanı sıra artan direksiyon hakimiyeti mahareti de öne çıkan bir öbür yenilik. Hyundai i20, giriş düzeyi olan Jump donanım düzeyinde 1,2 litrelik MPi 4 silindirli motor sunuyor. Atmosferik motor, 84 beygir güç üretirken yalnızca beş ileri manuel şanzımanla kombine ediliyor.

Yeni i20’nin bir başka akaryakıtlı motor seçeneği olan 1.4 MPI ünite ise 100 PS azamî güç sunarken 6 ileri otomatik şanzımanla eşleştiriliyor. Daha fazla performans isteyenler için 1.0 T-GDI motoru da sunan Hyundai i20, bu ünitede “Sürekli Değişken Valf Müddeti (CVVD)” teknolojisine yer veriyor. CVVD teknolojisi, motor performansını ve yakıt verimliliğini optimize ederken birebir vakitte etraf dostu. Valf denetim teknolojisi, sürüş şartlarına nazaran valfin açılma ve kapanma müddetini düzenliyor. Şartlara bağlı olarak sürüş sırasında valfin açılma müddetini değiştirebilen tek sistem olarak i20’ye başka bir güç katıyor. Bu motor seçeneği ise 7 ileri çift kavramalı DCT otomatik şanzımanla birlikte geliyor.

Jump, Style ve Seçkine olmak üzere, üç farklı donanım düzeyine sahip olan Yeni i20, ülkemiz pazarında 860.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.