Trabzon son dakika 2023

BAREM’de “Sevgi İzi” projesi uygulandı

Osmangazi Belediyesi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (BAREM)’nde bakım ve rehabilitasyon hizmeti gören engelli ve alzheimer hastası 37 şahsa sevgi izi dövmesi yapıldı.

Osmangazi ilçesinde kaybolma riski yüksek olan alzheimer hastaları ve engelli bireylerin kimliklerinin tespit edilebilmesi için el bileklerine özel numaradan oluşan “Sevgi İzi” dövmesi uygulandı. Gazeteci Müge Anlı tarafından hayata geçirilen proje çerçevesinde Osmangazi Belediyesi, ilçede ikamet eden ve BAREM’de bakım ve rehabilitasyon hizmeti gören alzheimer hastaları ve engellileri bireylerin de bu projeden faydalanması için çalışma başlattı. Sevdiklerini kaybetme riski olan aileler, fiyatsız “Sevgi İzi” dövmesi yaptırmak için belediye tarafından düzenlenen aktiflikte bir ortaya geldi. Kaybolma riski yüksek olan alzheimer hastaları ve engelli bireylerin kimliklerinin tespit edilebilmesi için el bileklerine özel numaradan oluşan “Sevgi İzi” 37 engelli ve alzheimer hastasına yapıldı. Yakınlarına sevgi izi dövmesi yapılan aileler duygusal anlar yaşadı.

Sevgi İzi projesiyle ilgili bilgi veren Osmangazi Belediyesi Toplumsal Dayanak Hizmetleri Müdürü Dr. Sevcan Yaman, “BAREM’de bakım ve rehabilitasyon hizmeti gören üyelerimize gazeteci Müge Anlı’nın başlattığı ‘Sevgi İzi’ dövmesi yaptırıyoruz. Bugün burada 37 bireye dövme yapıldı. Koluna dövme yapılan numaralar yalnızca o şahsa ilişkin oluyor. Numarada kişinin tüm bilgileri kayıtlı, olur da bu bireylerden biri meskenden uzaklaşırsa kolundaki bu numara sayesinde aileye çarçabuk ulaşılabiliyor” dedi.

Yakınları BAREM’den hizmet alan aileler, Osmangazi Belediyesi takımlarına ve Lider Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Haymana Tirebolu Kardeşliği Günden Güne Pekişiyor

Yoruma kapalı.