Trabzon son dakika 2023

Başarılı oyuncu Patrick Wilson, “Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı” ile yönetmen koltuğunda!

Amerikan basını tarafından Hollywood’un Kaygı Sinemaları Hükümdarı olarak anılan başarılı oyuncu Patrick Wilson, meslek seyahatine yönetmeliği de ekledi. Wilson’ın birinci direktörlük tecrübesi sevilen dehşet serisi Ruhlar Bölgesi oldu. Ruhlar Bölgesi’nin yepyeni takımını tekrar bir ortaya getiren serinin son sineması ‘Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı’da hem oyuncu hem de direktör olarak karşımıza çıkan Wilson, sineması hayranları için çok daha ilgi alımlı kılıyor. Dehşet severlerin merakla beklediği ‘Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı’, ülkemizde 7 Temmuz’da vizyona girecek.

 

Lambert ailesinin fecî destanının son kısmında ‘Ruhlar Bölgesi’nin özgün takımının yine bir ortaya gelmesi ile kıssa kaldığı yerden devam ediyor.

Ruhlar Bölgesi ve Ruhlar Bölgesi: Kısım 2’nin ardından “Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı” filmiyle Josh Lambert rolüne geri dönen Patrick Wilson, bu sefer direktör koltuğuna oturuyor ve birinci direktörlük serüvenine dair açıklamalarda bulunuyor. 

 

Hâlâ kendi usulümü bulma aşamasındayım

Başarılı oyuncu birinci direktörlük tecrübesinde, Ruhlar Bölgesi, Kaygı Seansı ve Aquaman sinemalarının direktörü James Wan’ı kendisine örnek aldığını anlatan Wilson: “Filminizi çekmenin pek çok yolu var. Hedefim güçlü yönlerimden; beni heyecanlandıran, ilgimi çeken ve tutkulu olduğum şeylerden yararlanmaktı. Daima bir öğrenme durumundayım ve sanırım hâlâ kendi usulümü bulma aşamasındayım” diyor ve endişe sineması oyunculuğunu çok sevdiğini vurgulayarak şöyle devam ediyor: “İkinci sinemadan sonra, Lambert ailesine dair daha fazla yapılacak, söylenecek ya da keşfedilecek bir şey kalmadığını hissettim. Oğlumu kurtarmıştım, kendim ele geçirilmiş ve kurtarılmıştım; bir endişe sinemasında olabilecek neredeyse her şeyi yaşamıştım. Ancak Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı kendime şu soruyu sordurdu: Aile travmanızı unutmak için hipnotize edildiğinizde, on yıl sonra o aileye ne olur?” 

 

Çocuk karakterlerin büyüdüğünü izleyeceğiz

Filmin imalcisi Jason Blum, Lambert’ların destanını sonuca bağlamak için özgün kadroyu bir ortaya getirebilmiş olmalarına çok sevindiklerini açıklarken, “Oyuncu takımının nasıl yaşlandığını görmek, bilhassa de çocuk oyuncuların büyüyüp genç birer adam olduklarına şahit olmak, benim için kıssanın özünü vurguluyor” diyor. 

İlginizi Çekebilir;  Turan Erol Sanat Atölyesi Gençleri Sınava Hazırlıyor

Ruhlar Bölgesi serisinin birinci iki sinemasında çocuk oyuncu olarak oynadığı Dalton rolünü tekrar canlandıran Ty Simpkins ve yönetmen Wilson’ın bağları ise çok eskiye, birinci sinemanın de ötesine dayanıyor. Ty’nin yıllar evvel birlikte oynadıkları Little Children filminde oğlunu oynadığını anlatan Wilson, onu üç yaşından beri tanıdığını aktarıyor ve şöyle konuşuyor: “Onu bu kadar uzun vakittir tanıyor olmam sayesinde çok rahat bir halde zorlayabildim ve şahane bir iş çıkardık”.

 

Hikâye 10 yıl sonra devam ediyor

İkinci sinemanın on yıl sonrasını anlatan serinin beşinci sineması, Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı’da Josh ile Renai (Rose Byrne) boşanmıştır ve Josh (Patrick Wilson) dolduramadığı büyük boşluklar varmış üzere görünen hayatını toparlamaya çalışmaktadır. Ty Simpkins’in canlandırdığı Dalton artık genç bir yetişkindir. Doğu Yakası’nda bir sanat okuluna giden Dalton babasıyla gergin bir ilgi yaşamaktadır. Dalton iblislerini kesin olarak dindirmek için, ailelerinin karanlık geçmişi ve bir dizi yeni ve daha vahim olaylarla yüzleşerek kırmızı kapının arkasında gizlenen Öte’nin her zamankinden daha derinlerine inmelidir.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği “Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı”, 7 Temmuz’da vizyonda olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.