Trabzon son dakika 2023

Başkan Altay: “Bilgehane ve Kayak Merkezi Günübirlik Tesisi Derbent’e Değer Katacak”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Derbent ilçesine kazandıracağı Bilgehane ve Aladağ Kayak Merkezi Günübirlik Tesisi inşaatları süratle yükseliyor. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, “Hem Bilgehanemiz hem de günübirlik tesisimiz ilçemize paha katacak” dedi. Tesisler yaklaşık 30 milyon liraya mal olacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi Derbent’e Bilgehane ve Derbent Aladağ Kayak Merkezi’ne günübirlik tesis kazandırıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerin marka pahasını artıracak değerli yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini tabir ederek Derbent’e de iki değerli hizmeti kazandırmak için çalıştıklarını söyledi.

BİLGEHANELER BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

“Atabey Gençlik Projesi” kapsamında kentin yeni markası haline gelen Bilgehanelerden bir yenisini Derbent’e yaptıklarını kaydeden Lider Altay, “Merkeze ve ilçelere kazandırdığımız yeni şubelerle Bilgehanelerimiz büyümeye devam ediyor. Çocuklar ve gençler için yaptığımız çalışmalar hizmet yelpazemizin en kıymetli başlıklarından birisini oluşturuyor. Konya merkezde ve ilçelerimizde hali hazırda 23 Bilgehanemiz öğrencilerimize hizmet veriyor. Bunlara bir yenisini de Derbent ilçemize kazandırıyoruz. Üretim çalışmaları tüm süratiyle sürürken inşallah en kısa vakitte Derbentli öğrencilerimizin istifadesine sunmak istiyoruz” diye konuştu.

ALADAĞ KAYAK MERKEZİ GÜNÜBİRLİK TESİSİ

Derbent’e kazandıracakları bir başka yatırımın da Aladağ Kayak Merkezi Günübirlik Tesisi olduğunu lisana getirten Lider Altay, “Konya’mız kış turizmi açısından da potansiyeli olan bir kent. Bu kapsamda Derbent Aladağ kayak bölgesini bir kayak merkezi haline getirmek için değerli çalışmalar yürütüyoruz. Üretimi devam eden günübirlik tesis ile bölgeye gelen konuklarımıza hizmet vereceğiz. Hem Bilgehanemiz hem de günübirlik tesisimiz ilçemize bedel katacak” dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Derbent Bilgehanesi ve Aladağ Kayak Merkezi Günübirlik Tesisi yaklaşık 30 milyon liraya mal olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Altay: "Susuz Tarım Yöntemiyle Ekimini Desteklediğimiz Kekiklerin Hasadı Yapıldı"

Yoruma kapalı.