Trabzon son dakika 2023

Başkan Altay İhracatta Elde Edilen Başarı İçin Konyalı Sanayicileri Kutladı

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya’nın, Türkiye ihracatından yüzde 1,58 hisse alarak en çok ihracat yapan 10. kent olması münasebetiyle emeği geçen tüm Konyalı sanayicileri, iş insanlarını ve çalışanları kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya’nın ihracatta elde ettiği muvaffakiyet vesilesiyle endüstriciler, iş insanları, çalışanları tebrik etti.

Geçmişten itibaren tarım kenti olarak isimlendirilen Konya’nın son yıllarda yaptığı büyük atılımla artık bir sanayi kenti vasfı kazandığına da dikkati çeken Lider Altay, bu atılımda Konyalı sanayicilerin ve üreticilerin değerli hissesi olduğunu söyledi.

Başkan Altay, 2023’ün ikinci yarısında da Konya’nın ihracat artışının süratle devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Ağustos ayı ihracat datalarını açıkladı. Konya’nın Ağustos ayında ihracatı yüzde 1,80 artışla 293 milyon 69 bin 485 dolar oldu. Konyamız, Türkiye ihracatından yüzde 1,58 hisse alarak en çok ihracat yapan 10. kent oldu. 2023 yılı birinci 8 aylık ihracatımız da yüzde 2,13 artarak 2 milyar 180 milyon dolara ulaştı. Kentimizin son 12 aylık ihracat sayısı da 3 milyar 307 milyon dolar olarak gerçekleşti. Temmuz ayında gerçekleşen yüzde 37,29 artışın akabinde Ağustos ayındaki artışla birlikte, 2023 yılının ikinci yarısında ihracat artışımız sürüyor. Konyamız, Türkiye Yüzyılı’nda ülkemizin yükselen yıldızı olmaya devam edecek inşallah. Bu artışta hissesi olan tüm Konyalı sanayicileri, iş insanlarını ve çalışanları tebrik ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  MediaMarktSaturn Sürdürülebilirlik Raporu'nu Yayınlandı

Yoruma kapalı.