Trabzon son dakika 2023

Başkan Altay Ladik’te Yatırımları İnceledi, Vatandaşlarla Buluştu

BAŞKAN ALTAY LADİK’TE YATIRIMLARI İNCELEDİ, VATANDAŞLARLA BULUŞTU

 

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Sarayönü’ne bağlı Ladik Mahallesi’ni ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılan 2,2 kilometrelik sıcak asfalt çalışmasını inceledi. KOMEK kursiyerleriyle ve vatandaşlarla sohbet eden Lider Altay, “Ladikli Ahmet Ağa’nın memleketi olan bu beldeye hizmet etmekten büyük memnunluk duyuyoruz. Ladik her vakit  bizlere çok ağır bir dayanak verdi. Bu dayanaklarından ötürü tüm Ladiklilere tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 


Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Ladik Mahallesi’nde yatırım incelemesinde bulunarak vatandaşlarla bir ortaya geldi. 

Başkan Altay birinci olarak Sarayönü Belediye Lideri Nafiz Solak, AK Parti Konya Vilayet İdare Heyeti Üyesi Tevfik Tığlıoğlu ve AK Parti Sarayönü İlçe Lideri Gamze Karacan ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Ladik’te tamamlanan Konya Caddesi’ndeki 2,2 kilometrelik sıcak asfalt yatırımını inceledi.

“MAHALLENİN GİRİŞİNİ LADİK’E YAKIŞIR BİR HALE GETİRDİK”

Başkan Altay burada yaptığı değerlendirmede, Yeni Büyükşehir Yasası’ndan sonra Konya’nın tüm mahallelerinde ağır bir çalışma içerisinde olduklarını söz etti. Ladik’te doğalgazdan sonra altyapıda oluşan sorunların Sarayönü Belediyesi’yle birlikte giderildiğini kaydeden Lider Altay, “KOSKİ’miz önemli bir altyapı çalışması gerçekleştirdi. Ayrıyeten sıcak asfaltı tamamlayarak mahallenin girişini 14 milyon lira bedelle Ladik’e yakışır bir hale getirdik” sözlerini kullandı. 

“LADİK HER VAKİT  BİZLERE ÇOK AĞIR BİR DAYANAK VERDİ”

Daha evvel üretimine başladıkları düğün salonu projesinin ihalesinde yaşanan sorunun giderildiğini söz eden Lider Altay, şöyle devam etti: “Yaklaşık 36 milyon lira bedelle onun da sürecini en kısa müddette başlatmayı planlıyoruz. Meydanda bulunan kafeterya için de Pazartesi günü mukaveleye başlayarak oradaki düzenlemeye başlamış olacağız. Ladikli Ahmet Ağa’nın memleketi olan bu beldeye hizmet etmekten büyük memnunluk duyuyoruz. Ladik her vakit  bizlere çok ağır bir dayanak verdi. Bu takviyelerinden ötürü tüm Ladiklilere tekrar teşekkür ediyorum. Sarayönü Belediyemizle birlikte Ladik’in tüm sıkıntılarını çözmek için gayret sarf ediyoruz. Bu ortada Ladik’in çok büyük bir kısmının doğalgaza kavuşuyor olması burada yaşayan insanlarımızın hayat standardını çok geliştirdi. İyi olmasını diliyorum.” 

İlginizi Çekebilir;  Selçuklu Belediyesi'nden "Mahallemde Şenlik Var" Etkinliği

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Sarayönü Belediye Lideri Nafiz Solak ise Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği takviyelerden ötürü Lider Altay’a teşekkür ederek, “Ladik’imize yakışır örnek bir yol yapılmış oldu. Düğün salonumuzun da ikmal inşaatı yapıldı. Ayrıyeten meydanda da bir kafe inşaatına yakın vakitte başlanacak. Tüm bu dayanaklarından ötürü Büyükşehir Belediye Liderime çok teşekkür ediyorum. Birlikte çalışmaktan çok büyük bir keyif alıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Başkan Altay daha sonra mahalle meydanında vatandaşlarla sohbet ederken, Ladik KOMEK Kurs Merkezi’ni de ziyaret ederek kursiyerlerle bir ortaya geldi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.