Trabzon son dakika 2023

Başkan Altay: “Şehir Merkezinde Altyapıyı Güçlendirmek İçin 56 Km Su Şebekesi Çalışması Yürütüyoruz”

BAŞKAN ALTAY: “ŞEHİR MERKEZİNDE ALTYAPIYI GÜÇLENDİRMEK İÇİN 56 KM SU ŞEBEKESİ ÇALIŞMASI YÜRÜTÜYORUZ”

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, merkez ilçelerde su şebeke ıslahı, isale terfi sınırı heyetimi ve yeni su şebeke çizgisi çalışmalarını içeren 56 kilometrelik 2023 Yılı Karatay-Meram-Selçuklu İlçeleri Su Şebeke Tesisi ve Islahı Projesi’ni hayata geçiriyor. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, kent merkezinde altyapıyı güçlendirmek için yaptıkları çalışmada KOSKİ’nin Kasım ayının ortaları itibariyle 46 kilometrelik kısmı bitirdiğini belirterek, 2024 yılının birinci çeyreğinde çalışmanın geriye kalan kısmını da tamamlayacaklarını tabir etti.


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, merkez ilçeleri kapsayan 2023 Yılı Karatay-Meram-Selçuklu İlçeleri Su Şebeke Tesisi ve Islahı Projesiyle bölgede su tedarikini ve sürdürülebilir su hizmetini yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, merkez ilçelerde büyük çaplı bir altyapı çalışması yürüttüklerini belirtti. Kelam konusu çalışma kapsamında Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerindeki su kesintilerini minimize etmek, şebeke arızalarının önüne geçmek, eskiyen ve kullanım ömrü dolan boruları yenileriyle değiştirmek için ağır bir mesai harcadıklarını kaydeden Lider Altay, yeni su şebekesinin yanı sıra isale terfi sınırı ve ıslah çalışmaları da yürüttüklerini vurguladı.

Başkan Altay, “Bölgesel su performansının daha faal bir formda gerçekleştirilmesi maksadıyla Karatay ilçemizde 29, Meram ilçemizde 42 ve Selçuklu ilçemizde 35 olmak üzere Konya merkezdeki 106 mahallede bozulan altyapıyı yenilemeyi sürdürüyoruz. Toplamda 56 kilometre su şebeke ıslahı, isale terfi çizgisi heyetimi ve yeni su şebeke sınırı çalışması yapacağız” dedi.

Şehir merkezinde altyapıyı güçlendirmek için yaptıkları çalışmada Kasım ayının ortaları itibariyle projenin 46 kilometrelik kısmını bitirdiklerini, geriye kalan kısımların da 2024 yılının birinci çeyreğinde tamamlanacağını lisana getiren Lider Altay, KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün bu projeyle bir arada su şebeke altyapısındaki büyümeye daha fazla yetkinlik kazandırmış olacağını da kelamlarına ekledi.

İlginizi Çekebilir;  Kandıralı muhtarlar yol istedi, Başkan talimat verdi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.