Trabzon son dakika 2023

Başkan Arısoy: “Zeytinburnu İçin Çok Çalıştık, Daha Yapacak Çok İşimiz Var”

Başkan Arısoy: “Zeytinburnu İçin Çok Çalıştık, Daha Yapacak Çok İşimiz Var”

Çırpıcı Mahallesi Akşam Çayı programında vatandaşlarla buluşan Lider Arısoy, 2019 yılında misyona gelirken Zeytinburnu için kelam verdiği tüm proje ve çalışmaların bugün tamamını gerçekleştirmiş olmanın memnunluğunu yaşadığını lisana getirerek, “Zeytinburnu bizim 20 yıldır bitmeyen aşkımız, daha yapacak çok işimiz var, sizlerin teveccühüyle bir periyot daha arkadaşlarımız ile birlikte ilçemiz için çalışmak istiyoruz.” dedi.

 
Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy’un mahalle ziyaretleri devam ediyor. Her çarşamba günü ilçenin farklı bir mahallesine konuk olduğu Liderle Akşam Çayı Programı’nın bu haftaki mesken sahibi Çırpıcı Mahallesi oldu. Her vakit olduğu üzere kelamı mahalle sakinlerine bırakan Lider Arısoy, evvel soruları dinledi, sonra cevapladı. Toplantının çabucak başında 2024 lokal seçimlerinin yaklaşması nedeniyle kendisine adaylığının sorulması üzerine bir açıklama yapan Lider Arısoy, “2024 mahallî seçimlerinde Allah nasip ederse bir periyot daha niyetimiz var. Hepiniz bu süreçleri biliyorsunuz, parti merkezlerimiz kıymetlendirme yapıyorlar sonuçta son kelam onların, fakat biz kendi açımızdan adaylığımız konusunda bir sorun görmüyoruz.” diyerek, buradaki en kıymetli belirleyici faktörün Zeytinburnulu hemşehrilerinin olduğunun da altını çizdi. “Her insan kendi emeğinin şahididir” diyen Lider Arısoy, fakat son 5 yılda Zeytinburnu için verilen emekleri herkesin rahatlıkla görebileceğini de kelamlarına ekledi.  

 

“HEMŞEHRİLERİMİZİN TAKDİRİNE İTİMADIMIZ SONSUZ”
2019 yılından bu yana Zeytinburnu’nu dinlediğini, sokaklarda, okullarda ve mahalle toplantılarında Zeytinburnulu hemşehrileriyle sık sık bir ortaya gelerek, daha düzgün bir Zeytinburnu için neler yapabileceklerine birlikte karar verdiklerini hatırlatan Lider Arısoy, “Ben vazifeye geldiğim günden bu yana sizleri dinlemeye çalışıyorum. Aslında Zeytinburnu için tüm kararları daima birlikte alıyoruz. Mahallelerde, okullarda, sokakta, kahvede, esnaf ziyaretlerinde daima beraberiz. Haftanın 2 gününü büsbütün bu işe ayırıyorum. Her hafta farklı bir okulda liselerimizin 11. sınıflarına ziyarette bulunuyorum. Onlarla muhabbet, sohbet ediyoruz. Arkadaşlarım sorularını cevaplıyorum. İlkokul öğrencilerimizin tamamını bir hijyen seti mazeretiyle sınıf sınıf ziyaret ediyor, bu vesileyle okullarımızı görüyor, öğretmenlerimizi dinliyorum. Ben bu emeğin hemşehrilerimizin takdirini kazanacağına inanıyorum. Hiçbir emek zayi olmaz. Hemşehrilerimiz bütün bu çabayı görecekler, değerlendirecekler. Bundan hiçbir gün kuşkum olmadı.” diye konuştu. 

 

“ÇIRPICI MAHALLESİ’NİN MESELELERİNİ TAHLİLE KAVUŞTURDUK”
Çırpıcı Mahallesi’ne gelmeden evvel, bir yıl evvelki Akşam Çayı Programı’nda neler konuşulduğuna dair tuttuğu notları tekrar gözden geçirdiğini kaydeden Lider Arısoy, bir yılda Çırpıcı Mahallesi’nde nelerin değiştiğini şu halde anlattı: “Mahallemizin kaldırımları sahiden berbattı, tamamını yenilemişiz. Arabayı biraz uzağa park edip yürüyerek geldik buraya, sokaklarımız, kaldırımlarımız pırıl pırıl olmuş. Biz vazifeye geldiğimizde Çırpıcı Mahallesi’nde özel kesim tarafından başlatılmış ama akim kalmış bir kentsel dönüşüm projesi vardı. Biz bu mevzuyu Zeytinburnu Belediyesi olarak ele aldık. Maliklerimizin paylarını tek tek, tekrar hesapladık. Artık birinci etabının inşaatı yükseliyor. Su basmanı geçti bile. Grupları 2 vardiyalı olarak çalışıyor, ikinci etap için de tahlil olacak bir B planı ile geliyoruz. Küçük bir vakit kaybı oldu ancak inşallah kesin tahlil olacak.”

KARİYER MERKEZİ 3 BİN 200 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI
Zeytinburnulu vatandaşların iş istihdamı konusundaki sorularını da yanıtlayan Lider Arısoy, bu iş için 2019 yılında Zeytinburnu Meslek Merkezi’ni kurduklarını hatırlatarak, Meslek Merkezi’nin bugüne kadar 3 bin 200 kişiyi istihdam ettiğini de kelamlarına ekledi. 

 

SPORA DAYANAK VEREN BELEDİYELER İÇİNDE BİRİNCİ 3’TEYİZ
Gençlere ve çocuklara spor alışkanlığı kazandırmak için 2 yıl evvel Yaz ve Kış Spor Okulları’nı hizmete aldıklarını ve 10 farklı spor branşında bugüne kadar 14 bin çocuğa spor eğitimi verdiklerine dikkat çeken Lider Arısoy, amatör futbol kulüplerini de maddi olarak desteklemeye devam ettiklerini tabir ederek; “Biz İstanbul’da amatör spor kulüplerine dayanak veren birinci 3 belediyeden biriyiz. Amatör spor kulüplerimize nizamlı olarak nakit takviyesi sağlıyoruz. Kategorilerine nazaran materyal takviyesi veriyoruz. Bütün maçlara ulaşımlarını sağlıyoruz, tesis veriyoruz. Bizler, amatör spor kulüplerimize daha çok çocuk gelsin, eğitim ve grup ruhuna kavuşsun, sporla barışsın diye elimizden geleni yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

“ZEYTİNBURNU’NDA BİLGİ EVİ’NE GİTMEMİŞ BİR ÇOCUĞUMUZ YOK”
Konunun ilçedeki çocuk ve gençlerin eğitim ve toplumsal aktiviteleri ile ilgili faaliyetleri ile ilgili Zeytinburnu Belediyesi’nin yaptığı çalışmalara gelmesi üzerine açıklamalarına devam eden Lider Arısoy şunları söyledi: “Biz Zeytinburnu’nda uygun bir kuşak yetiştirmek için çalışıyoruz. Bu yalnızca Belediye Başkanı’nın sorumluluğu değil. Ben kendimi şöyle görüyorum; ben de birebir vakitte bir babayım. Kendi çocuklarımın nasıl düzgün bir halde yetişmesini istiyorsam, bütün anne babaların da amacı, gayesi, niyeti, çocuklarına düzgün bir eğitim vermektir. Her anne baba, kendi yaşadığı kahırları çocukları yaşamasın diye uğraşır. Ben de Zeytinburnu’muzdaki bütün çocukların bir biçimde zahmet yaşamadan âlâ bir eğitimle yola devam etmesini istiyorum. Zeytinburnu’nda bugün için 8 Bilgi Konutu mevcut. İlkokul ve ortaokulu Zeytinburnu’nda okuyup da Bilgi Evi’ne gitmemiş bir çocuğumuz yok. Ben bunu nereden biliyorum? Gittiğim her lisede soruyorum, ilkokulu ve ortaokulu Zeytinburnu’nda okuyup Bilgi Evi’ni hiç görmemiş arkadaşımız var mı? Karşılık ‘yok’. Allah’a sonsuz şükürler olsun, hepsine bir biçimde dokunmuşuz.” 
Başkan Arısoy şöyle devam etti: “Millet Kıraathaneleri’nin Türkiye’deki rol modeli Zeytinburnu’dur. Şu anda 6 kütüphanemiz var, 7’ncisini Millet Camii’nin içinde açacağız. Bilim Zeytinburnu keza o denli. Bizim devrimizde hizmete aldığımız bir iş oldu. Deneyap atölyesi çalışmaları ile bilime meraklı, yetenekli çocuklarımız orada kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Yakın vakitte buradan da muvaffakiyet dolu hoş haberler alacağımıza inanıyorum. Gençlik Merkezi’mizde İstanbul Sosyoloji ile birlikte akademiler düzenliyoruz. Gelen arkadaşlarımız biliyorlar, gayemiz; başkan çocuklar, başkan gençler yetiştirmek. Öte yandan çok yakında Zeytinburnu’nda yeniden 10 farklı spor branşında hizmet verecek olan yeni Spor Merkezi’mizin de açılışını yapacağız.”

İlginizi Çekebilir;  Monster'da Üst Düzey Atama Ersin Güntaş Notebook ve PC İş Birimi Direktörlüğüne Atandı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.