Trabzon son dakika 2023

Başkan Böcek Alanya’da

Alanya’yı ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, muhtarların sorun ve taleplerini dinledi. Lider Böcek, Alanya’da yalnızca alt yapıya 1 milyar 523 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Alanya ilçesine çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Birinci olarak Alanyalı muhtarlarla buluşan Lider Böcek, sorun, talep ve tekliflerini dinledi. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıya CHP ve ÂLÂ Parti ilçe liderleri ile belediye meclis üyeleri de katıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve hizmetleri hakkında bilgi veren Lider Muhittin Böcek, bilhassa Alanya’nın alt yapı eksikliklerini gidermek için çalıştıklarını belirtti.

 

ALT YAPI YATIRIMLARI ÖNEMLİ

Daha evvel yapılan toplantılarda gelen taleplerinin büyük kısmını bütçe imkanları dahilinde yerine getirdiklerini söyleyen Lider Muhittin Böcek, “Alanya süratle gelişen bir ilçemiz bu nedenle alt yapı yatırımları büyük değer taşıyor. ASAT Genel Müdürlüğümüz önemli bir çalışma gerçekleştiriyor. 102 mahallede 276 işçiyle hizmet veriyoruz. Misyona geldiğimiz günden bu yana Alanya’da 265 kilometre içme suyu yatırımı, 19 bin 752 metre kanalizasyon yatırımı gerçekleştirdik. Pak ve hijyenik su kullanımı çok kıymetli. Yeni depolar yapıyoruz. Atıksu arıtma tesislerini yeniledik. Bugüne kadar Alanya’mıza yalnızca ASAT 1 milyar 523 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi” dedi. Daha sonra muhtarlara tek tek kelam veren Lider Muhittin Böcek, sorun ve taleplerini aldı.

 

ŞEHİT AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Pençe Harekatı Operasyon bölgesinde yaralandıktan sonra şehit olan Piyade Uzman Çavuş Alpay Aras’ın Alanya’nın Aliefendi Mahallesi’ndeki baba ocağına taziye ziyaretinde bulundu. Lider Böcek, şehidin babası Hüseyin Aras ise Selbinaz Aras’a başsağlığı dileklerini iletti.

 

ZİRAAT ODASINA ZİYARET

Başkan Muhittin Böcek, Alanya Ziraat Odası’nı da ziyaret ederek Oda Lideri Tahir Göktepe, Meclis Lideri Namık Şenli ve idare konseyi üyeleriyle bir ortaya geldi.

İlginizi Çekebilir;  Olukman Mahallesinin Sokakları Parke Taşla Kaplanıyor

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Göktepe, “Antalya Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde bugüne kadar budama eğitimi, gübre dayanağı, fidan dağıtımı çalışmaları yaptık. Fırtınada ziyan gören örtü altı üretim yapan çiftçiye naylon takviyesi verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Sizi çiftçi dostu olarak görüyoruz. Bundan sonraki süreçte de işbirliğini devam ettirmek istiyoruz” dedi.

 

SERA ATIKLARI GÜBRE OLACAK

Yerelden kalkınmaya büyük değer verdiklerini belirten Lider Muhittin Böcek, bu kapsamda hayata geçirdikleri projelerle Türkiye’ de birinci sırada yer aldıklarını tabir etti. Kimlikli kurallı bir kent için tüm kurumlarla işbirliği içinde çalıştıklarını kaydeden Böcek, Alanya’da tarımı desteklemek için yapılması gereken ne varsa yapmaya devam edeceklerini söz etti. Ziyarette, Alanya’daki sera atıklarının kıymetlendirilmesi ve gübre olarak üreticiye verilmesiyle ilgili proje ele alınarak, görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.