Trabzon son dakika 2023

Başkan Böcek’den 671. Tarihi Elmalı Güreşleri’ne davet

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, 8-10 Eylül tarihleri ortasında bu yıl 671’incisi gerçekleşecek Türk’ün birinci er meydanı olan Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerine tüm güreş severleri davet etti. Gelecek yıl Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde uygulanacak kuralların birinci defa Elmalı’da başlatılacağı açıklandı. 

8-9-10 Eylül 2023 tarihleri ortasında düzenlenecek Türk’ün birinci Er Meydanı 671’inci Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri ile ilgili basın toplantısına Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Lideri Halil Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Lideri Ramazan Karabulut, Elmalı Güreş Ağası Hakan Çetin ve Antalyalı Altın Kemer sahibi başpehlivanlar İsmail Balaban, Yusuf Can Zeybek, Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Mustafa Taş ile Osman Aynur katıldı.

 

ATA SPORUNA HER VAKİT DAYANAK OLUYORUZ

Ata sporuna emek vermiş, er meydanlarında güreş tutmuş ve rahmete kavuşmuş tüm pehlivanları rahmetle anarak konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek,  güreşçilerin yetişmesinde emeği geçen annelere ve tüm ailelerine teşekkür etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Elmalı Belediyesi ile birlikte Tarihi Elmalı Güreşleri’nin bu yıl 671’inci sefer düzenlendiğini belirten Lider Muhittin Böcek, “Ata sporu güreşe dayanak veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. 29 yıllık siyasi hayatımda din ile devlet işlerini ayırdığımız üzere sporla siyaseti birbirinden ayırdık. Cet sporu güreşe daima dayanak oldum. Konyaaltı Belediye Başkanlığım devrinde birinci kere Osman Aynur ile altın kemer kazandık. Daha sonra İsmail Balaban, Büyükşehir Belediye Başkanlığım devrinde ise Ali Gürbüz, Mustafa Taş ve Yusuf Can Zeybek ile altın kemeri Antalya’ya kazandırdık. Birbirinden bedelli sanatçılarında bu hafta Elmalı vatandaşlarla buluşacağı konserlere ve 8-10 Eylül tarihleri ortasındaki Tarihi Elmalı Güreşlerine tüm halkımızı davet ediyorum” diye konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  Küçükköy Kent Müzesi yeni yüzüyle ziyaretçilerini bekliyor

 

KIRKPINAR’DA UYGULANACAK KURALLAR BİRİNCİ DEFA ELMALI DA

671’inci Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde gelecek yıl Kırkpınar’da uygulanacak kuralları birinci kere Elmalı’da başlatacaklarını belirten Elmalı Belediye Lideri Halil Öztürk, şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz günden itibaren Muhittin Liderimizle birlikte Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerini isminden kelam ettirdik. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde gelecek yıl Kırkpınar’da uygulanacak kuralları birinci sefer biz uygulayacağız. Elmalı güreşleri güreş ligine girmedi. Bizi bu hususta eleştirenler oldu. Biz lige girmek için ‘Kırkpınar o ligde yoksa biz de yokuz’ kaidesini koyduk. Elmalı güreşleri Kırkpınar’dan daha eski bir güreştir. Kırkpınar lige girerse, biz de güreş liginde yer alırız. Kırkpınar’da uygulanacak kuralları birinci defa Elmalı’da uygulayacağız. Yarı final ve final de puanlama sistemi kalkıyor. Yarı final ve final yeniş ile bitecek. Tüm halkımızı güreşlerimize bekliyoruz.” 

 

ANTALYA’DA GÜREŞE ÇOK BÜYÜK DAYANAK VAR

Geçtiğimiz yıl 11 milyon 777 bin TL vererek Elmalı Güreş ağalığını kazanan Hakan Çetin ise şöyle konuştu: “Bu yıl Türkiye’nin farklı yerlerinde gittiğimiz güreşlerde herkes Antalya’dan neden bu kadar güreşçi çıkıyor diye soruyor. Antalya’da başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyeler güreşe çok büyük dayanak veriyor. Genç güreşçilerde bunu görüyor ve güreşe yöneliyor. Güreşe dayanak olan başta Muhittin Lider olmak üzere tüm belediyeler ve herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

 

CAZGIRDAN MANİLER 

Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Lideri Ramazan Karabulut ise 671’inci Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşlerinde er meydanın çıkacak tüm güreşçilere muvaffakiyetler dileyerek, sakatlıksız bir güreş diledi. 

Basın toplantısında cazgır Emin Ger de söylediği manilerle toplantıya renk kattı. Daha sonra ise Lider Muhittin Böcek, güreşçilerle birlikte basına poz verdi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Kevin Hart, Úrsula Corberó, Jean Reno, Sam Wortinghton gibi isimleri bir araya getiren Uçuk Bir İş, 12 Ocak 2024'te Netflix'te!

Yoruma kapalı.