Trabzon son dakika 2023

Başkan Büyükakın: Kocaeli turizmin her alanında yükselen bir yıldız

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Kocaeli’de sıhhat turizmine kıymetli bir katkı sağlayacak Başiskele Termal Tesisi Projesini yerinde inceledi. Yeniköy Mahallesi’nde bulunan termal su bölgesinde yapılan tesisle ilgili Lider Büyükakın, firma yetkililerinden bilgi aldı. İncelemede Lider Büyükakın’a Başiskele Belediye Lideri Yasin Özlü, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve AK Parti Başiskele İlçe Lideri Mustafa Koral eşlik etti. Lider Büyükakın, “Kocaeli’nin turizm istikametini ön plana çıkartacağımız, Kocaeli’ni turizm alanında yükselen bir yıldız yapacak projelere devam edeceğiz” dedi.

 

BAŞİSKELE TERMAL TESİS

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelindeki turizm yatırımları devam ediyor. Bu kapsamda Kocaeli’nde sıhhat turizmine kıymetli bir katkı sağlayacak termal tesis için Başiskele’de çalışmalar tüm süratiyle sürüyor. Yeniköy Mahallesi’nde bulunan termal su bölgesinde imali devam eden tesis 3 blok olarak inşa ediliyor.

 

3 BLOKTA AĞIR ÇALIŞMA

Projede C blokta -3. bodrum katta duvar kaplama imalatlarına ve mekanik aygıtların montajına devam ediliyor. B blokta temel demir donatı montajı süren projede, B bloğa temel betonu dökülecek. A blokta ise grobeton dökülerek temel altı yalıtım imalatları sürüyor. Su deposuna da temel beton ve kolonların betonu döküldü. Perdelerin kalıp montajıyla kaba sıva imalatları yapılıyor.

 

ESTETİK VE MİMARİ TASARIM

480 günde yapılması planlanan tesis 10 bin 621 metrekare alanda inşa edilecek. Estetik ve klâsik mimariyle tasarlanacak tesiste termal havuzlar, hamam, sauna, aile banyoları, dinlenme alanları, cümbüş ve aktiflik alanları yer alacak. Tesis tamamlandığında Kocaeli’nin sıhhat turizmine değerli katkı sağlayacak ve bölgenin gelişmesine öncülük edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Soyer: Bir gün mutlaka bayram olarak kutlanacak

Yoruma kapalı.