Trabzon son dakika 2023

Başkan Çerçioğlu: Kurtuluş Günümüz Kutlu Olsun

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Aydın’ın kurtuluş günü olan 7 Eylül’ün 101. yıldönümü için bir bildiri yayımladı. Lider Çerçioğlu bildirisinde, efeler diyarı Aydın ve Türkiye için gayret eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının ve şehitlerimizin miraslarına sahip çıktıklarının altını çizdi. Lider Çerçioğlu iletisinde şunları söz etti:

Aydınımızın kurtuluşuna da giden yolda ulusumuza önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası, bu çabayı dünya tarihine altın harflerle yazdırmıştır. Aydın’da da bağımsızlık coşkusu kahraman efelerimizde, genç-yaşlı herkeste karşılık bulmuştur. Aydın; Kurtuluş Savaşı’nda iki sefer işgal edilip iki keresinde da kurtuluşunu yaşayan tek kenttir.

Yörük Ali Efe’nin, Demirci Mehmet Efe’nin, Albay Şefik’in, Çete Ayşe’nin içlerinde hissettikleri özgürlük ateşi bugün de bizlerin içerisinde taptaze durmaktadır.

Efelerimizin yıllar süren direnişini hürmetle ve gururla anıyoruz. Özgür yaşama isteğinin beden bulmuş hali olan bu uğraş ruhunu Aydınlılar olarak hepimiz ruhumuzda hissediyoruz.

Kurucu irademiz, ülkemizde yalnızca bağımsızlık ateşini yakmakla kalmamış, demokrasiyi de bu topraklara getirmiştir. Aydın; kurucu iradenin bu eşitlik ve demokrasi inancına sıkı sıkıya sahip çıkmıştır. Kentimiz, savaş sırasında harap hale gelen Türkiye’nin tekrar inşasında eşitliğe ve demokrasiye olan inancıyla da öne çıkmıştır. Birinci bayan muhtarın, sayısız bakanın bu topraklardan çıkması boşuna değildir.

Biz Aydınlılar ülkemizi kuran iradenin öğretilerini sonsuza kadar en derinlerimizde hissedeceğiz ve bu öğretilere sahip çıkacağız. Kurtuluş günümüzde bir defa daha altını çizmekte yarar görüyoruz ki; demokrasimizi inşa eden ve bu uğurdaki çabasını bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarına minnettarız.

Bu vesile ile tüm şehitlerimizi bir defa daha rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Kurtuluş günümüz kutlu olsun.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Engin, Görkemli Hatıralar'da Narlıdere'yi Anlatacak

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.