Trabzon son dakika 2023

Başkan Kanar Depremin Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor

Asrın felaketinin birinci gününden itibaren yaraları sarmak için seferber olan Mustafakemalpaşa Belediye Lideri Mehmet Kanar, depremzedeleri yalnız bırakmıyor. Hatay, Arsuz’a giden Lider Kanar, ‘’ Her vakit biriz, beraberiz, birlikteyiz. ’dedi.

Hatay Arsuz’da Aşevi, Mahallî Dayanak Takımı, Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Takımı ile zelzelenin birinci gününden itibaren tüm imkânlarıyla zelzele bölgesine yardımlarını sürdüren Mustafakemalpaşa Belediye Lideri Mehmet Kanar ve grupları, yine Hatay için çalışmalara başladı. Lider Kanar, Konacık, Işıklı, Tülek, Avcılarsuyu, Haymaseki Mahallelerini ziyarette bulunup, yeni Arsuz’un inşası için depremzedeler ile buluşup, taleplerini dinledi. 

Ziyaretleri sırasında, sarsıntı sonrası Hatay’dan Mustafakemalpaşa’ya yaşanan ağır göç dalgası ile ilgili açıklamalarda bulunan Lider Kanar ‘’ Hatay ve Mustafakemalpaşa ortasında ki araları kaldırdık. Hatay’lı hemşehrilerimizin bir yani Mustafakemalpaşa’lı bizim bir yanımız Hatay’lı. Arsuz’da ki hemşehrilerime kelam verdiğim üzere yine bir ortaya geldik.’’ Dedi.

‘’BU YARALAR EL BİRLİĞİ İLE SARILACAK’’

Arsuz’u karış karış gezerek, her vatandaş ile temasta bulunan Lider Kanar ‘’ Acımız hale taze üzerinden aylar geçse bile yüreğimizin yangını sönmek bilmiyor. Hatay Arsuz benim ikinci memleketim. Burada yaşayan hemşehrilerime kelam verdiğim üzere yine bir ortaya geldik. Devletimiz var olsun ki Hatay’ın tüm eksikleri tamamlanıyor. Bizlerde depremzede vatandaşlarımızın taleplerine kulak veriyor ve anında tahlil için çalışıyoruz. Bu yaraları el birliği ile saracağız. Rabbim daha büyük acılar yaşatmasın inşallah ’’ tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Uluslararası Bergama Kermes Festivali'ne muhteşem açılış

Yoruma kapalı.