Trabzon son dakika 2023

Başkan Özyiğit, Kushimoto Sokağı esnafını ziyaret etti

Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, Mersin’in en ağır alışveriş ve toplumsal hayat alanlarından biri olan İnönü Mahallesi’ndeki Kushimoto Sokağı’nda esnaf ziyareti yaptı. Hem esnaflar hem de bölgedeki vatandaşlarla sohbet eden Lider Özyiğit, Yenişehirlileri dinleyerek talep ve teklifleri not aldı.

Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, mahallelerde ziyaretlerini sürdürerek, vatandaşlarla bir ortaya gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün Eğriçam Mahallesi’ni gezen Lider Özyiğit son olarak İnönü Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti, vatandaşlarla buluştu. Ziyaretinde esnaflara iyi işler dileyen Lider Abdullah Özyiğit, bölgedeki vatandaşlarla da bol bol sohbet etti.

“Vatandaşlarımızın ömür standartlarını üst taşımaya devam edeceğiz”

Göreve geldikleri günden bu yana Yenişehirlilerle iç içe olduklarını söz eden Lider Özyiğit, “Göreve geldikten çabucak sonra 32 mahallemizin tamamında toplantılar düzenledik. 5 yıllık stratejik planımızı halkımızdan aldığımız görüşler doğrultusunda hazırladık. O gün neredeysek bugün de oradayız. Yani hemşehrilerimizle iç içeyiz. Kentimizin daha da güzelleşmesi, vatandaşlarımızın refahının artması ve toplumsal imkanlarının gelişmesi için büyük bir çabayla daima birlikte emek veriyoruz. Yenişehir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 2022 İlçe Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması(SEGE)’nda Türkiye genelinde birinci gelişmişlik kademesinde yer aldı. Bu araştırma yapılırken 8 başlıkta toplam 56 değişken değerlendirildi. Yapılan tahlilde Yenişehir, 973 ilçenin tamamına uygulanan ‘İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırması’nda Türkiye’de 49’uncu Mersin’de ise 1’inci oldu. Kentimiz, 2017 yılında yapılan tıpkı araştırmada ikinci gelişmişlik kademesinde 70’inci sırada yer alırken, 2022 araştırmasında ise birinci kademeye çıktı ve 21 sıra yükselmiş oldu. Kentimizin bu gelişimini kimse göz gerisi edemez. Vatandaşlarımızın hayat standartlarını üst taşımaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Pekyatırmacı Hacıkaymak Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu

Yoruma kapalı.