Trabzon son dakika 2023

Başkan Taban Mermerci Esnafıyla Buluştu

Başkan Taban Mermerci Esnafıyla Buluştu

 

Belediye Lideri Alper Taban, inşaat dalının kıymetli modüllerinden biri olan mermer atölyelerinin sahipleriyle bir ortaya geldi. Kesimin gereksinimleri üzerine istişareler yapıldı.

Belediye Lideri Alper Taban, süratli bir gelişim içerisinde olan İnegöl’ün inşaat kesiminde değerli bir hisseye sahip olan mermer atölyelerinin sahipleriyle bir ortaya geldi. Dalın problemleri ve gereksinimlerine yönelik istişarelerin yapıldığı buluşmada Belediye Lider Yardımcısı Fevzi Dülger de hazır bulundu.

Mermer atölyesi işletmecileri, toplantıda atölyeler olarak daha verimli ve kaliteli hizmet verebilmek için esas problemleri ve talepleri olduğunu tabir ederek bu taleplerini sıraladı. Yapılan istişareler sonucunda bir dizi karar alınırken, öncelikle atölyelerin merkezi yerleşkede kalması sorunu masaya yatırıldı. Lider Alper Taban, İnegöl’e yeni sanayi siteleri kazandırılması ismine çalışmalar olduğunu hatırlatarak, burada mermerciler için de çalışma olabileceğini söz etti. Birebir vakitte inşaatlarda kaçak ve kayıt dışının önüne geçmek için ruhsatı ve vergi levhası olmayan çalışanlar için şikayet üzerine zabıta takımları tarafından kontroller yapılıp cezai süreç uygulanması istikametinde fikir birliğine varıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  12. Kemer Yörük Festivali renkli görüntüler oluşturdu

Yoruma kapalı.