Trabzon son dakika 2023

Başkan Turgut Altınok: Ankara’ya Deniz Geldi

Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok ilçede meydana gelen sağanak dolu ve yağmur yağışı sonrası mazgalların tıkandığını ve Kalaba Kent Meydanı’nı başta olmak üzere birçok noktada büyük bir sel baskının meydana geldiğini aracında seyir halindeyken çektiği görüntü ile duyurdu.

Sel sularının tahliye edilememesinin nedeninin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu ve ABB’nin misyonunu yapmadığını belirten Altınok, “Burası Kalaba. Burada birinci kez bu türlü bir görüntü var. Yavaş Türkiye’yi gezeyim derken Ankara’yı ihmal etmiştir. Ankara Büyükşehir Belediyesi vazifesini yapmıyor. Izgara ve mazgalları periyodik halde 3-4 ayda ve her yağmur yağdıktan sonra temizlemezseniz Ankara’da yeniden insanlarımız ölecek, canlar gidecek! Ah, vah, tüh demenin bir manası yok. Hemen Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin üzerine düşen misyonları yapması lazım. Bu türlü bir görünüm yok! Güya deniz, güya ırmak, güya ırmak… ” diyerek serzenişte bulundu.

Altınok yağış başlamadan evvel attığı tweetle vatandaşları ve ABB’yi de uyararak, “Değerli Keçiörenliler ve Ankaralılar, kentimiz ağır bir yağış altında. Sel, su baskını, yıldırım vb. nedenlerle oluşabilecek hasar yahut can kayıplarının yaşanmaması için dikkat edilmesi gerekiyor. Rastgele bir olumsuzluk yaşanmamasına yönelik, gruplarımız teyakkuz hâlindedir. Ankara Büyükşehir Belediyesini, ASKİ’yi uyarıyorum. Kentte yaşanacak muhtemel felaketlerin önüne geçmek için tedbir alın, vatandaşımızın canı her şeyden daha kıymetli.” demişti. ​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  2030 İstanbul akıllı şehir stratejik planı tanıtıldı

Yoruma kapalı.