Trabzon son dakika 2023

Başkan Türkyılmaz: “Halkımızı rahatsız eden görüntülere seyirci kalmayacağız!”

Mudanya Belediyesi, bilhassa hafta sonları artan şikayetler üzerine, kıyı ve plajlarda halkın ortak kullanımını engelleyecek biçimde çadır kurulması, nargile içilmesi, iç çamaşırıyla denize girilmesi üzere imgelere  karşı alarma geçti. Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımları, ortak hayat alanlarında makûs imajlara sebebiyet verenlere Kabahatler Kanunu mucibince müdahale edecek.

Kabahatler Kanunu’na nazaran kamuya ilişkin park, bahçe ve kumsallarda mangal yakmanın, nargile içmenin, ateş yakmanın, çadır kurmanın, iç çamaşırıyla denize girmenin yasak olduğunu hatırlatan Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz, “Kanunun bu hususu mucibince uygunsuz imajlara neden olanlara Zabıta Müdürlüğü çalışanımız müdahalede bulunacaktır. Yaz döneminin gelmesiyle birlikte geçtiğimiz Kurban Bayramı’nın yanı sıra hafta sonları 55 kilometrelik kıyı bandı boyunca halkımızın ortak kullanımını engelleyecek, nahoş manzaralar yaşandığına şahit oluyoruz. Hemşehrilerimizden gelen şikayetler üzerine müdahalemizi artıracak, gerek Mudanyalı hemşehrilerim, gerekse de günübirlik olarak kıyılarımızı kullananların huzurlu ve inançlı bir ortamda kıyıları kullanmalarını sağlayacağız. Bu bahiste tüm hemşehrilerimizden de hassas olmalarını rica ediyorum” tabirlerini kullandı.

 

İŞGALE GEÇİT YOK

Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz, kıyı bandı ve kaldırımların seyyar satıcılar ve birtakım esnaf tarafından işgal edildiği istikametinde şikayetlerin arttığını lisana getirerek,  “Bugün geldiğimiz noktada yetki alanımız dahi olmayan, Bursa Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki kıyılarımızda ne yazık ki bu istenmeyen imajlara şahit oluyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olmasına karşın işgallere de göz yumulmayacak, Zabıta gruplarımız devriye atarak işgalleri sona erdirecek. Kıyılarda, Mudanyamıza yakışmayan manzaraların yaşanmaması için de gerekli adımları atmak üzere görevlendirmemizi yaptık” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Keçiören'de erkekler lokali hizmete başladı

Yoruma kapalı.