Trabzon son dakika 2023

Başvurular başladı: İBB Ders Atölyelerinde yeni dönem

İBB’nin öğrencilerin LGS ve YKS’ye hazırlanmaları ve kendilerini geliştirmeleri ismine açtığı ders atölyelerinde yeni periyot müracaatları başladı. Atölyeler, temel branşlardaki derslerde kazanım elde etmek isteyen öğrenciler ve aileleri için bu yıl 12 farklı noktada hizmet sunacak. Ayrıyeten binlerce öğrenci de atölyelerin online platformu aracılığı ile imtihanlara uzaktan hazırlanma imkanı elde edebilecek.

Geçtiğimiz ekim ayında açılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ders Atölyeleri, 8. ve 12. sınıf öğrencilerini matematik, fen bilgisi, fizik, kimya, biyoloji, İngilizce, Türkçe ve edebiyat derslerinde hem imtihanlara hazırladı hem de yıl boyunca okuldaki derslerine katkı sağladı. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde ekonomik olarak dezavantajlı öğrencilerin notlarını yükseltmelerine ve temel branşlardaki derslerde kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak hedefiyle açılan İBB Ders Atölyeleri Fatih, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Sultangazi, Esenler, Eyüpsultan, Şile, Kartal ve Pendik olmak üzere 9 ilçede 11 noktada hizmet verdi. 12. atölye ise Bağcılar Gençlik Merkezinde açıldı.

 

BAŞVURULAR ONLİNE OLARAK YAPILIYOR

LGS ve YKS imtihanlarının yapılması ile birlikte 2022 – 2023 devri çalışmalarının tamamlandığı İBB Ders Atölyelerinde 2023 – 2024 eğitim öğretim yılı için müracaat süreci de başladı. Atölyelerin sınıf içi derslerine bu yıl YKS’ye ve LGS’ye hazırlanan öğrenciler katılabilecek. Online platformda öğrencilerin derslerine katkı sağlayacak  olan atölyelerin başvuruları dersatolyeleri.ibb.istanbul adresi üzerinden alınıyor. T.C. vatandaşı, İstanbul vilayet sonları içinde ikamet eden ve zelzele bölgesinden göç ederek İstanbul’a gelen 8. sınıf, 12. sınıf ve mezun öğrencilerin katılabildiği atölyelerde müracaatlar okul muvaffakiyet ortalaması (e-okul kayıtları) ve ailenin toplam net aylık geliri kriterlerine nazaran pahalandırılacak.

 

DERSLER 14 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Branşlarında uzman 81 öğretmen tarafından, 10 PDR uzmanının takviyesi ile eğitimlerin yapılacağı İBB Ders Atölyelerinde yeni devir derslerinin 14 Ağustos’ta başlaması planlanıyor. Atölyelerde eğitim süreci boyunca yapılacak olan çalışmalarla öğrencilerin hem okul derslerini geliştirmelerine hem de imtihanlara yönelik hazırlık dayanağı veriliyor. Bu dayanak kapsamında  8. sınıflar için matematik, fen bilgisi, Türkçe, İngilizce; 12. sınıflar için Türk Lisanı ve Edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji dersleri yapılıyor.

İlginizi Çekebilir;  Kınık Belediyesinden Havuz Dershanesi 

Her ders için soru tahlilleri ve husus anlatımları, birebir ve küme çalışmaları, geçmiş periyot imtihanlarına ait soru tahlilleri yapılıyor. Yardımcı kaynakların farklı tahlil teklifleri, öğrencilerin ders ve imtihan bahislerini kavramasını kolaylaştıracak pekiştirme taktikleri ve imtihanlarda vakit kazandıracak prosedürler atölye çalışmaları ortasında yer alıyor. Husus anlatımları ve soru tahlilleri görsel içeriklerle desteklenirken yazılı ve sözel yeteneği gelişmiş öğrenciler kadar görsel hafızası güçlü öğrencilerin gelişimine de katkı sağlanıyor.

 

UZAKTAN EĞİTİM DESTEĞİ

Atölyelerdeki eğitimlerin yanı sıra binlerce kişinin birebir anda katılabildiği ibbonlinedersatolyeleri.istanbul platformdaki derslerde ise öğrenciler husus anlatım görüntülerini izleyebiliyor, online deneme imtihanlarına katılabiliyor, indirilebilir soru bankalarından, test kitaplarından ve çalışma föylerinden fiyatsız bir formda faydalanabiliyor.  Platformda farklı vakitlerde tüm İstanbul geneli için online deneme imtihanları yapılıyor. Bu deneme imtihanlarına atölye çalışmalarına katılmayan öğrenciler de kabul ediliyor.

İBB Ders Atölyeleri:

1. Çapa/ Fatih İBB Ders Atölyesi

2. Silivrikapı/Fatih İBB Ders Atölyesi

3. Bayrampaşa İBB Ders Atölyesi

4. Küçükçekmece Sefaköy İBB Ders Atölyesi

5. Sultangazi İBB Ders Atölyesi

6. Kartal İBB Ders Atölyesi – 1 (Hasan Doğan Spor Kompleksi)

7. Kartal İBB Ders Atölyesi – 2 (Uğur Mumcu Kültür Merkezi)

8. Esenler İBB Ders Atölyesi

9. Eyüpsultan İBB Ders Atölyesi

10. Pendik İBB Ders Atölyesi

11. Şile İBB Ders Atölyesi

12. Bağcılar İBB Ders Atölyesi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.