Trabzon son dakika 2023

BBC Earth Denizaltı ve Yeryüzündeki Muhteşem Manzaraları Evlere Getiriyor

BBC Earth, Aralık ayında izleyicileri hem denizaltında hem yeryüzünde eşsiz seyahatlere çıkarıyor. Yeni belgesel serisi “Zorlu Misyon: Köpek Balıkları”, okyanuslardaki köpek balıklarını ve geleceklerini araştırırken “Dünyanın En Hoş Tren Yolculukları” yeryüzündeki mükemmel görünümleri gözler önüne seriyor. 

Okyanuslardaki köpek balıklarının mukadderatı giderek belirsizleşiyor. On istekli genç, bunun önüne nasıl geçebileceğini keşfetmek için Bahamalar’daki Bimini adasına gidiyor. İstekli gençler, bu seyahatte geleceğin köpek balığı savunucusu olma yolunda etraf projelerine de katılıyor. Resif, hemşire ve boğa köpek balıklarıyla heyecan verici müsabakalar yaşayan öncü gençler en büyük mükafata ulaşmak istiyor. Bu ödül hayranlık uyandıran büyük çekiç başlı köpek balığıyla yüz yüze gelmek. Gençlerin köpek balığı şampiyonu olabilmeleri için önlerine bir mani çıkıyor. Evvel açık okyanus dalışı yapmaları gerekiyor. Kuvvetli pürüzleri ve birinci dönemiyle “Zorlu Vazife: Köpek Balıkları” (Deadly Mission Shark) 2 Aralık Cumartesi günü saat 20.00’de BBC Earth’te başlıyor. 

 

Tren seyahatleri hiç bu kadar keyifli olmamıştı

Dünyanın dört bir yanından büyüleyici görüntülerle izleyiciye adeta görsel bir şölen sunan “Dünyanın En Hoş Tren Yolculukları”nın beşinci dönemi BAFTA ödüllü aktör Bill Nighy sunumuyla ekranlara geri dönüyor. Avusturalya’nın en eski buhar demir yollarından birinde başlayan macera, lüks tarihi trenlerin en büyüğü olan Nothern Belle ile İngiltere ve Galler’in bir ucundan öteki ucuna uzanan bir demir yolu seyahatinde devam ediyor. Dönemin son kısmında hoşluklarla dolu bir seyahatte 13 lüks klasik vagonla birleştirilen mükemmel buharlı tren Tornado’ya binilen “Dünyanın En Hoş Tren Yolculukları” (World’s Most Scenic Railway Journeys) 7 Aralık Perşembe günü saat 00.00’da BBC Earth ekranlarında olacak. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Çeşme'de Enrico Macias rüzgârı esti

Yoruma kapalı.