Trabzon son dakika 2023

Berlin International University’den büyük başarı

ALMANCA konuşulan ülkelerdeki en kapsamlı ve en detaylı üniversite sıralaması olan ‘CHE Sıralaması’ listesi açıklandı. Listeye nazaran, BAU Küresel eğitim ağının üyesi Berlin International University’nin İşletme Fakültesi, Berlin’in en uygun işletme fakültelerinden biri seçildi.

Alman Eğitim Senatosu’ndan alınan akreditasyonlarla 97 farklı ülkeden bini aşkın öğrenciye eğitim veren ve BAU Global’in eğitim ağı üyesi olan tek Alman üniversitesi Berlin International University, Türkiye’yi Avrupa’da en düzgün biçimde temsil etmeye devam ediyor. Berlin International University, Almanya’nın en kıymetli kıymetlendirme sitesi olan ZEIT Studienführer tarafından yayınlanan ‘CHE Sıralaması’ bilgilerine nazaran Berlin’in en âlâ işletme fakültelerinden biri seçildi.

ALMANCA KONUŞULAN ÜLKELERDEKİ EN KAPSAMLI SIRALAMA 

Almanca konuşulan ülkelerdeki en kapsamlı ve en detaylı üniversite sıralaması olan CHE Sıralaması, DIE ZEIT tarafından 2005 yılından beri nizamlı olarak yayınlanmaya devam ediyor. Almanya’nın eğitim alanındaki en değerli web sitelerinden birisi olan ve 120 binden fazla öğrenci, 3 bin akademisyenden gelen bilgileri içeren ‘Zeit Studienführer’, üniversitelerin 1 ila 5 yıldız ortasında derecelendirildiği çok kriterli bir sıralama sistemi sunuyor. 

BERLİN INTERNATIONAL UNIVERSITY İŞLETME FAKÜLTESİ, BERLİN’İN EN ÂLÂ İŞLETME FAKÜLTELERİNDEN BİRİ SEÇİLDİ 

Sıralama kapsamında, profesyonel uygulama ile temas, uygun vakitte diploma, tahsil başladığında dayanak, genel öğrenme durumu ve öğrenci sayısı olmak üzere belli bahisleri ele alan beş genel kriter bulunuyor. Bu bağlamda birçok farklı kriterin değerlendirildiği araştırmada, Almanya’nın en güzel üniversiteleri yer alıyor.  Berlin International University ise “genel öğrenme durumu” kategorisinde 5 üzerinden 4.1 yıldız aldı. Tıpkı vakitte Data Bilimi ve İşletme programları, “oryantasyondan uygulamaya” alt kriterinde 5 üzerinden 4.5 yıldıza sahip olarak Almanya’nın en itibarı kısımları ortasında yer aldı.

“SIRALAMADA YENİLİKÇİ VE MİLLETLERARASI BİR ÜNİVERSİTE OLDUĞUMUZ VURGULANIYOR”

İlginizi Çekebilir;  İzmir'de gençler derse "Günaydın Çorbası" içerek giriyor

Berlin International University İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erick Behar Villegas, üniversitenin başarısına ait şunları lisana getirdi:

“Zeit Studienführer, aday öğrencilerin gelecekleri için en uygun seçimi yapmalarına yardımcı olmak ismine üniversiteler hakkında ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlar. Alelade bir sıralama değil, üniversite hayatının günlük gelişimlerine hakikaten dâhil olan birinci şahıslardan toplanan bilgilerle yapılan bir sıralamadır. Birebir vakitte çok çeşitli öğrenci referansları da içerdiğinden verimli bilgiler sunmaktadır. Sıralamada yenilikçi ve milletlerarası bir üniversite olarak temel özelliklerimizden biri olan öğrencilerimize gösterdiğimiz ilgiye değiniliyor. Bu durum kimliğimiz, 90’dan fazla ulusu içermesine karşın büyük bir aile olduğumuzu ve öğrencilerin Berlin üzere son derece canlı ve dinamik bir kentte arkadaş canlısı bir toplumun kesimi olduklarını gösteriyor. Üniversitemizi bilhassa İşletme ve Data Bilimi programıyla yükselişte olduğunu görmektense çok memnunuz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.