Trabzon son dakika 2023

Beycan elektrik Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Üniversite Sanayi işbirliği gerçekleştirildi

Üniversite-sanayi iş ve güç birliği alanında kesimdeki örnek çalışmaları ile isminden kelam ettiren Baycan Elektrik, örnek olmaya devam ediyor. Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Baycan Elektrik ortasında haziran ayı içerisinde Eğitim İş Birliği Kıymetlendirme Toplantısı yapıldı. ESTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yunus Özdemir, bilgi ve teknoloji odağındaki eğitimlerin Baycan Elektrik çalışanlarına büyük katkı sağlayacağına vurgu yaptı. Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, Baycan Elektrik olarak geçtiğimiz nisan ve mayıs aylarında Eskişehir Teknik Üniversitesi uzmanlarından eğitimler aldıklarını hatırlatarak, “ESTÜ ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği, bölümün bilim ve teknoloji alanındaki değerli gelişmelerini beraberinde getirecek. 308 çalışanımız ESTÜ’den eğitim aldı. Sanayi ve üniversite ortasında teknolojinin faal transferine ve uygulamalı araştırma imkanlarına kapı açmak üzere çeşitli alanlarda da çok sayıda projeye yol göstereceğine inanıyorum” dedi.

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ile Baycan Elektrik A.Ş. ortasında 25 Nisan 2023 tarihinde imzalanan ve 3 haftalık müddette toplam 308 Baycan Elektrik çalışanına verilen eğitimlerin tamamlanmasının akabinde projeyle ilgili kıymetlendirme toplantısı yapıldı. 21 Haziran Çarşamba günü Baycan Elektrik Fabrikası’nda yapılan toplantıya ESTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yunus Özdemir, Meslek Gelişimi ve Öğrenci Dayanak Ünitesi Müdürü Doç. Dr.  Emre Çimen, İnsan Kaynakları Gelişimi Takviye Ünitesi Müdürü Öğr. Gör Dr. Betül Gümüş, Baycan Elektrik Genel Müdürü Sayın Engin Yılmaz ve Baycan Elektrik yetkilileri katıldı.

ÖZDEMİR: ÜNİVERSİTE VE SANAYİ ORTASINDAKİ PROJELERE KIYMET VERİYORUZ

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Yunus Özdemir, bilgi ve teknolojinin kurumsal bir yaklaşımla üniversiteler ve sanayi kuruluşları ortasında somut projelerle hayata geçirilmesine büyük kıymet verdiklerini belirterek, bu doğrultuda planlanan eğitimlerin Baycan Elektrik çalışanlarına büyük katkı sağlayacağına vurgu yaptı. Prof. Dr. Özdemir, ayrıyeten tertibi yöneten ESTÜ İnsan Kaynakları Gelişimi Dayanak Ünitesi Müdürü Öğr. Gör. Dr. Betül Gümüş’e ve süreç boyunca gösterdikleri işbirliği sebebi ile Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz ve Baycan Elektrik üst idaresine teşekkürlerini iletti.

İlginizi Çekebilir;  İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden, Matematik Alanında Yenilikçi Çalışmalar

ENGİN YILMAZ: ESTÜ İLE YAPILAN İŞ BİRLİĞİ ÇOK SAYIDA PROJEYE YOL GÖSTERECEK

Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz Baycan Elektrik olarak geçtiğimiz nisan ve mayıs aylarında Eskişehir Teknik Üniversitesi uzmanlarından eğitimler aldıklarını hatırlatarak, “Şimdiye kadar alınan eğitimlerde uzman hocalar ve çalışanlarımız ortasında iki tarafın da birbirinden öğrenebileceği bir sinerji yakaladık. Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin bedelli hocalarının fabrikamıza gerçekleştirdiği ziyarette nitelikli iş gücü yetiştirme tarafındaki ortak maksadımıza birlikte inovasyon kaynağı oluşturmak için Meslek Gelişim ve Öğrenci Dayanak Ünitesi ile ilerleyen periyotta yapılabilecek somut projeler görüşüldü. Bu iş birliğinin üretim dalının bilim ve teknoloji alanında pratik manada değerli gelişmelere, sanayi ve üniversite ortasında teknolojinin faal transferine ve uygulamalı araştırma imkanlarına kapı açmak üzere çeşitli alanlarda çok sayıda projeye yol göstereceğine inanıyorum. Bu çok pahalı paylaşıma mesken sahipliği yapan Eskişehir Teknik Üniversitesi’ndeki tüm iş birlikçilerimize teşekkür ediyorum.’’ tabirlerini kullandı.

BAYCAN ELEKTRİK OLARAK ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ VE GÜÇ BİRLİĞİNE KIYMET VERİYORUZ

 Baycan Elektrik’in üniversite-sanayi iş ve güç birliğinin geliştirilmesini şirket ideolojisi olarak benimsediğinin altını çizen Yılmaz, “Baycan Elektrik olarak ülkemizden kazandığımız yeniden ülkemize aktarıyoruz. Ülkemizin, bölgemizin, kentimizin, çalışanlarımızın gelişimi bizim misyonumuzdur. Türkiye, genç nüfusu ile aslında son derece değerli bir avantaja sahip bir ülkedir. Genç nüfusumuzu eğiterek endüstrimizin daha verimli hale gelmesini sağlayabiliriz. Burada sanayi tarafında bizim üzere fabrikalar, KOBİ’ler, patronlar devreye girmeli… Tekrar üniversiteler bu olayın bir öbür sac ayağını oluşturmaktadır. Ülkemizde çok nitelikli teknik üniversiteler bulunmaktadır. Üniversite-sanayi iş ve güç birliği ile kazanan ülkemiz, geleceğimiz olacaktır. Baycan Elektrik olarak bundan sonra da üniversitelerimizle iş birliği yapacağız” dedi.

ÇİMEN: ÖĞRENCİLERİN HAYATA ATILMALARINA TAKVİYE OLUYORUZ

İlginizi Çekebilir;   Kent ortasında Ekolojik tarım 

Doç. Dr. Emre Çimen de konuşmasının başında Meslek Gelişimi ve Öğrenci Takviye Birimi’nin faaliyetleri ile mevcut üniversite-sanayi iş birliği çalışmalarına değindi. Çimen, Meslek Gelişimi ve Öğrenci Takviye Ünitesi olarak öğrencilerin ve mezunların akademik ve şahsî gelişimlerine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirterek, öğrencilerin global seviyede rekabet edebilecek nitelikli bireyler olarak profesyonel hayata atılmalarına dayanak olduklarını lisana getirdi. Çimen, ayrıyeten öğrencilere burs sağlayabilecek Baycan Elektrik üzere kıymetli kurumlarla hem burs ile ilgili tertipler yapmayı hem de öğrencilerin istihdamlarına ve ileride yapılabilecek hoş çalışmalara da her vakit dayanak olmak istediklerini söz etti.

GÜMÜŞ: 308 ÇALIŞANA 14 EĞİTİM VERDİK

Öğr. Gör. Dr. Betül Gümüş ise yaptığı konuşmada çok hoş bir iş birliği çalışmasını tamamlamanın haklı gururu ile toplandıklarını belirterek, Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Baycan Elektrik A.Ş. ortasında imzalanan Eğitim İş Birliği Mukavelesi kapsamında 3 haftalık müddet zarfında Elektriksel Kalibrasyon Metodolojisi Eğitimi, Cad-Cam Eğitimi, ESD (Elektrostatik Deşarj) Eğitimi, Metod-Zaman Etüdü Eğitimi, Kaizen Metodolojileri Eğitimi üzere teknik eğitimler ile Eğitimcinin Eğitimi, Liderlik ve Motivasyon Eğitimi, Kurumsal İmaj ve Kurum Kültürü Eğitimi, Sorun Çözme Teknikleri Eğitimi, Liderlik ve Motivasyon Eğitimi, İdare Sistemleri Eğitimi üzere yönetimsel eğitimlerin yer aldığı toplam 14 alanda, 308 Baycan Elektrik çalışanına eğitim verdiklerini tabir etti. Gümüş, eğitimler sonunda Baycan Elektrik çalışanlarına yapılan eğitim kıymetlendirme formları tahlillerinde, eğitim ortalamalarının eğitimin konusu ve içeriği ile ilgili, eğitimci ile ilgili, eğitim salonları ile ilgili ve eğitim sonu kazanımlar ile ilgili yapılan değerlendirmelerin çok âlâ düzeyde çıktığına vurgu yaparak, yapılan yorumlarda eğitimlerden duyulan memnuniyetin lisana getirilmesinin, neredeyse tüm formlarda eğitimlerin devamının talep edilmesinin ESTÜ İdaresi ve süreçte emeği geçen öğretim elemanları için çok memnuniyet verici olduğunu lisana getirdi. Program Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz’a “Eğitim İştirak Belgeleri”nin takdimi ve akabinde fabrika ziyareti ile sona erdi.

İlginizi Çekebilir;  Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Uygulamasında Öğrencilere Bir Destek de Hepsiburada'dan

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.