Trabzon son dakika 2023

Beydağ Belediyesi, sağanak yağış sırası ve sonrasında teyakkuz halinde çalıştı

Beydağ Belediyesi grupları, dün akşam tesirli olan ve ilçe genelinde birçok noktada aksiliklere yol açan sağanak yağmur sırasında ve sonrasında vatandaşlara yardım elini uzattı. 

Olası bir afet durumuna karşı teyakkuz halinde olan acil durum takımı, şiddetli yağan yağmur sonucu kimi noktalarda oluşan su taşkınlarına karşı iş makineleriyle süratli bir halde müdahale etti. İhbarları anında kıymetlendiren takımlar, yağışlardan etkilenen vatandaşların alanlarında su tahliyesi yaptı. Beydağ Belediye Lideri Feridun Yılmazlar, akşam saatlerinde tesirli olan kuvvetli yağış sırası ve sonrasında acil müdahale gruplarının vatandaşların mağdur olmaması için koordineli bir halde çalıştığını söyledi.  

Başkan Yılmazlar, “Sağanak yağış sonucu oluşan su taşkınları nedeniyle köy merkezlerini ve meskenlerini su basan hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Gruplarımızla, kent genelinde olduğu üzere ilçemizin türlü yerlerinde de yaşanan su baskınlarına karşı süratli ve faal bir halde gerekli müdahalelerimizi yaptık. Sağanak yağmurun başlaması ile çalışanımızla alandaydık. Şuan Yağcılar Mahallemizdeyiz, yerinde eksikleri takip ediyoruz. Vatandaşlarımızın her vakit olduğu üzere yanında olduk. Beydağ Belediyesi olarak rastgele bir afet durumuna karşı teyakkuz halindeyiz. Dün akşam olduğu üzere artık de tüm Fen İşleri Müdürlüğü gruplarımız ile alandayız.” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  PUBG: BATTLEGROUNDS'un İlk Haritası Erangel Güncellendi - KFC Restoranları Şimdi Oyunda

Yoruma kapalı.