Trabzon son dakika 2023

Boeing, Türkiye’de staj programı başlattı

Boeing, Türkiye’deki birinci staj programını bu sene uygulamaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitim gören ve staj programında yer almaya hak kazanan başarılı öğrenciler, Temmuz ayı itibariyle iki ay boyunca Boeing Türkiye ofislerinde, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ve Boeing Ticari Uçaklar (BCA) gruplarıyla birlikte çalışma bahtına sahip olacak. 

Her birine farklı danışman atanacak stajyer öğrenciler, sekiz hafta boyunca iş başında eğitim uygulamalarının yanı sıra, havacılıktaki ilgi alanlarına nazaran özel olarak hazırlanmış eğitim oturumlarına katılacak. Öğrenciler, ayrıyeten, İstanbul Teknopark’ta bulunan Boeing Türkiye Mühendislik ve Teknoloji Merkezi’yle birlikte Boeing Saha Hizmetleri ofisi ve uçuş eğitimi tesislerini ziyaret etme fırsatı yakalayacak. 

Staj programının başlangıcı vesilesiyle öğrencilerle bir ortaya gelen Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi Ayşem Sargın, “2017 yılında başlattığımız ve paydaşlarımızla birçok ortak muvaffakiyete imza attığımız Boeing Türkiye Ulusal Havacılık Planının en kıymetli ögelerinden biri olan havacılıkta kabiliyet gelişiminin bir modülü olarak, gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Geleceğin havacılık profesyonelleri olarak gördüğümüz öğrencilerimiz, bu staj programıyla sekiz hafta boyunca uygulamalı ve teorik bir eğitimden geçerken birebir vakitte birinci kurumsal tecrübelerini dünyanın en büyük havacılık ve uzay şirketinde yaşayacaklar. Umuyorum ki, buradan aldıkları ilhamla havacılık kesiminde yeterli bir meslek yapmanın yanı sıra, başka gençler için de güçlü birer rol model olacaklar.” açıklamasında bulundu. 

Boeing, yaz stajı programını her yıl nizamlı hale getirerek, Türkiye’de eğitime ve nitelikli işgücü geliştirilmesine yönelik kararlılıkla yürüttüğü faaliyetlerini daha ileriye taşımayı hedefliyor. Boeing’in bu alanda devam eden projeleri ortasında, Türkiye’nin farklı kentlerinden lise öğrencilerini havacılık odaklı STEM (fen, teknoloji, mühendislik ve matematik) eğitimi ile tanıştıran Newton Gezici Bilim Atölyesi ve havacılıkta inovasyonu teşvik etmek maksadıyla Türkiye’deki birçok üniversite ile yürütülen işbirlikleri yer alıyor. 

İlginizi Çekebilir;  Enerjisa Üretim'den Meslek Yüksekokulu Atılımı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.