Trabzon son dakika 2023

Bornovalı çocuklar eğlenerek öğrendi

Bornova Belediyesi’nin birinci ve orta öğretim çağındaki çocukların şahsî, kültürel ve fizikî gelişimlerine katkı sağlamak gayesiyle Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği ile birlikte düzenlediği eğlen-öğren aktifliği sona erdi. Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi’nde yürütülen çalışmanın ehemmiyetine dikkat çeken Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, “Ortak çalışmanın adresi haline gelen yerleşkemizde çok âlâ bir sinerji yarattık” diye konuştu.

Bornova Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi STK Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen aktiflik kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencisi çocuklar hem eğlendi, hem öğrendi. ÇYDD(Çağdaş Ömrü Destekleme Derneği) ile birlikte yürütülen çalışma kapsamında çocucuklar, “Kitaba Seyahat, Eğlenceli Bilim, Eğlenceli İngilizce, Kanıya Seyahat, İlimiz, Ülkemiz ve Dünyamız, Paha Eğitimi, Eko Çocuk, Satranç ve El Becerisi” olmak üzere dokuz başlıkta atölye çalışmalarına katıldı. Uzmanlar tarafından verilen 6 hafta sürdü. Çocuklar, eğitimler kapsamında yazarlarla buluşup müze seyahatlerine de katıldı.

Ortak çalışmanın edresi STK Yerleşkesi

Co Working yani “Ortak Çalışma” tekniği ile Türkiye’de bir birinci olarak hizmete açtıkları  Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi’nden 390 kuruluşun yararlandığına dikkat çeken Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, “Ortak çalışmanın adresi haline gelen yerleşkemizde çok düzgün bir sinerji yarattık. Derneklerimiz kendi faaliyetlerini yürütürken birbirleri ve belediyemiz işbirliği içinde özel projelere imza atıyor. Geleceğimiz olan çocuklara yönelik gerçekleştirdiğimiz bu çalışma da onlardan biri” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Havalimanı Caddesi'nde yol düzenleme çalışması yapılacak

Yoruma kapalı.