Trabzon son dakika 2023

Borusan Cat’ten Yeni Bir İlk:

BORUSAN CAT, İNŞAAT BÖLÜMÜNE YÖNELİK BİRİNCİ SERTİFİKALI REVİZYON MERKEZİ UNVANININ SAHİBİ OLDU

Borusan Küme şirketlerinden Borusan Cat, Caterpillar dünyasında yeni bir prensip imza attı. İnşaat sanayisine yönelik dünyanın birinci sertifikalı revizyon merkezi, Borusan Cat’in Gebze Revizyon Merkezi oldu. Toplam 255 kriter üzerinden bedellendirilen Borusan Cat, 1.5 yıllık süreç sonunda inşaat sanayisinde bir birinci olma özelliği taşıyan unvanın sahibi oldu.

“Daha Yeterli Bir Dünya İçin Tahlil Üretiriz” anlayışı ile Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da faaliyetlerini yürüten Borusan Cat, dünyada 300 üzerinde revizyon merkezi ve özel atölyelye sahip Caterpillar içerisinde, inşaat sanayisine yönelik birinci sertifikalı revizyon merkezine sahip temsilci oldu. 

İnşaat makineleri ve güç sistemleri komponentlerinin yenilenerek yeni bir ekonomik ömür kazandığı revizyon merkezlerini pahalandıran Caterpillar uzmanlarınca 1.5 yıl mühletince yazılı ve fiziki kontrole tabi tutulan şirket, 255 kriter üzerinden değerlendirildi. En az 80 puanlık değerlendirmede 93 puan olarak büyük muvaffakiyete imza attı. EAME Bölgesi’nin (Avrupa, Afrika, Orta Doğu) 3 sertifikalı revizyon merkezinden biri, inşaat sanayisinin ise dünyadaki birinci sertifikalı revizyon merkezi Borusan Cat Gebze Revizyon Merkezi oldu. 

Altı yılda tepeye yükseldi

Borusan Cat’in, Caterpillar içerisinde dijital dönüşümü başlatan birinci şirket, Caterpillar’ın Dijital Konseyi’nin de kurucu üyeleri ortasında yer aldığını belirten Borusan Cat İcra Konseyi Lideri Özgür Günaydın, 2017’de faaliyetlerine başlayan Borusan Cat Revizyon Merkezi’nin 6 yıl üzere kısa bir müddette büyük muvaffakiyet elde ettiğini söyledi. Günaydın kelamlarına şu biçimde devam etti: 

“Borusan Cat olarak Türkiye’de Gebze ve Ankara, yurtdışında ise Kazakistan ve Rusya’da olmak üzere toplamdaki 5 revizyon merkezimiz yanı sıra işimize getirdiğimiz yenilikçi yaklaşım ve teknolojiye verdiğimiz değerle Caterpillar içerisinde saygın bir noktada bulunuyoruz. 2017’de kurulan ve şimdi ‘çok genç’ diyebileceğimiz Borusan Cat Gebze Revizyon Merkezimizin inşaat sanayisine yönelik dünyanın birinci sertifikalı revizyon merkezi seçilmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bu muvaffakiyet attığımız sağlam adımların sonucunda geldi.  Gebze’de revizyon merkezi seyahatimiz müddetince daima gelişimi bir kültür haline getirdik. 2021 yılında ‘en yeterli uygulama’ olarak dünyada en fazla yayını biz yayımladık. Tüm bu adımlar sonucunda ise bu başarıyı elde ettik.”

İlginizi Çekebilir;  "10 çalışandan en az 6'sı Yapay Zeka Uygulamalarını Kullanmalı"

İş makinelerine yeni bir ömür

Borusan Cat revizyon merkezleri ile kullanım ömrünü tamamlamış motor, güç aktarma, hidrolik üzere ana bileşenleri (komponent) orjinal Cat modüller kullanarak yenisi üzere yüksek kaliteli, daha düşük maliyetli ve garantili olarak üretiyor. Revizyon Merkezlerinde, arıza ve revizyon durumlarında aşınmış ve kullanım ömrünü tamamlamış komponentler süratli ve kolay bir halde yenileniyor. Tamir ve revizyon bekleme müddetleri %100’e kadar kısaltılıyor ve vakit kaybı önleniyor. Borusan Cat’in Ankara’da bulunan ve genel inşaata yönelik hizmet veren revizyon merkezi için de sertifikalandırma süreci başlamış durumda.

Borusan Cat Hakkında

Caterpillar’ın dünyadaki 160 distribütöründen birisi olan Borusan Cat, ‘Daha Güzel Bir Dünya İçin Tahlil Üretiriz’ şirket gayesiyle Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya olmak üzere 6 ülkede, 3.500’den fazla çalışanıyla inşaat, madencilik, güç ve ulaşım sanayilerinde faaliyet göstermektedir.

 Aynı vakitte dünyanın önde gelen jeneratör markalarından FG Wilson’ın Türkiye ve Kuzey Irak distribütörlüğünü de yürüten Borusan Cat’in metaverse evrenindeki en tanınan blok zincir platformlarından biri olan Decentraland’da bir mağazası ve ‘Borusan Cat Solutions’ isimli bir NFT koleksiyonu da bulunur.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.